Zpravodajství

Postřelená kachna přežila dva dny v chladničce

Statečnou kachnu, kterou nedostaly ani střely lovců ani arktické podnebí domácí chladničky, nyní čeká odměna v podobě poklidného invalidního důchodu.

Když se manželka zdánlivě úspěšného lovce šla podívat do chladničky na mužovu kořist, kachna zvedla hlavu a podívala se na ni. Prý s tak vyčítavým výrazem, že se žena vyděsila a okamžitě začala jednat.
"Šla jsem se po dvou dnech podívat do chladničky, kde měl muž své úlovky, a kachna žila," řekla žena novinářům. Vyděsila jsem se a řekla dceři, aby kachnu bez odkladů zavezla na veterinární kliniku."

Půlkilová kachna tak skončila ve zvířecím útulku v Goose Creek, kde jí léčí nyní rány na křídle a na noze. Její ošetřující lékař David Hale říká, že má asi pětasedmdesáti procentní šanci na přežití, ale do volné přírody se už asi nikdy nevrátí. Potvrdil, že kachna mohla přežít díky svému poměrně pomalému metabolismu, a měla štěstí, že chladnička byla dostatečně prostorná a určená jen na maso, takže ji nikdo stále neotvíral a nezavíral. Dodal také, že kachna se zatím chová značně pasivně. Kdo by se jí ale divil. Po dvou dnech nudy v chladničce.

Korzo

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Píše se na Deník.cz