Zpravodajství

Světla pasáže - už brzy na Nově! - video

Světla pasáže - už brzy na Nově! - video

Světla pasáže – nový seriál televize Nova z prostředí advokátní kanceláře – rozzáří vaši televizní obrazovku vždy jednou týdně už od února. Těšte se na nové i dobře známé herecké tváře, dramatické zápletky, půvabné příběhy a to vše s notnou dávkou vtipu.


Ústřední postavou bude mladá a půvabná advokátka Ema Justicová (Monika Hilmerová), která žije ve svorném manželství se svým mužem lékařem Janem Justicem (Jiří Dvořák). Spolu vychovávají desetiletou dcerku Terezku (Sany Stirská) a rodinou pohodu doplňuje Emina maminka Antonie Dukesová (Jana Hlaváčová). Advokátní kancelář vede spolu se svou, tak trochu střeštěnou, kolegyní Julií Lamplovou (Markéta Plánková). Tyto dvě dámy denně řeší a léčí hoře jiných žen i mužů, ale ani jejich životy nebudou psány podle jednoduchého scénáře. Ještě že budou mít ve své kanceláři tzv. dobrou duši - sekretářku Kateřinu Moravcovou, která je velmi hodná, ale má pouze jeden jediný cíl - vzít si za muže právníka. Jeden takový právník by tady byl, jmenuje se Egon Rajtr, ale ten má jednu velkou chybu - je ukázkový egoista, a navíc věčně zamilovaný do vdané Emy.....

Autorkou scénáře je Eva Papoušková. „Zajímá nás osud právníků, kteří dokáží poradit a pomoci svému okolí, ale sami své velké životní kauzy musí prožít se vším všudy – s emocemi, s bolestmi i slastmi, se kterými žádný zákoník na světě ve své chladné liteře nepočítá," řekla scenáristka. Pod svá režisérská křídla vzal seriál Jaromír Polišenský: „Pracuji se skvělým týmem lidí, a i když máme za sebou jen pár natáčecích dnů, myslím, že se diváci mají na co těšit," naladil nás režisér.

Natáčet se bude na různých místech Prahy, ale hlavně v Hostivařských ateliérech. „Celkem jsme postavili 17 dekorací. Naším cílem bylo postavit dekoraci tak, aby divák nepoznal, kdy jsme v ateliéru, a kdy v reálu například naší malešické vilky. Pasáž je vlastně koláž, která má habsburské předky. Inspirovat jsme se nechali Madridem, Budapeští i Prahou," řekl nám architekt Martin Kurel.

 

TV Nova

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Píše se na Deník.cz