Zpravodajství

Seriál Ztraceni navnadil k sázkám na magická čísla

Seriál Ztraceni navnadil k sázkám na magická čísla
Zdroj: TV Nova

Světový televizní hit seriál Ztraceni získal nové příznivce – sázkaře. Poté, co naše televize uvedla poslední díl seriálu, ve kterém se objevila šestičlenná číselná řada 4, 8, 15, 16, 23, 42, vsadil si na ni rekordní počet lidí. Čísla ale odhalila teprve své první tajemství!

Jak se v ději seriálu ukazuje, na magická čísla si vsadil jeden z hlavních hrdinů - obézní Hurley. Překvapivě vyhrál 114 milionů dolarů a ze zavalitého amerického floutka byl rázem bohatý mladík oblíbený okolím, médii a rodinou. Nedlouho po jeho výhře se ale v jeho okolí začíná odehrávat série nešťastných události.

Štěstí pokoušeli také Češi
Příběhem ze seriálu se nechali diváci zlákat a při nejbližší možnosti čísla vsadili. To potvrzuje také společnost Sazka: „Kuriózní a zcela výjimečná situace nastala po vysílání televizního seriálu Ztraceni na TV Nova. Potom, co se na obrazovkách objevila čísla, na která jeden z hrdinů seriálu vyhrál v loterii, nechala se jimi inspirovat řada sázejících Sportky."

V Jackpotu bylo 50 milionů, nikdo nevyhrál
Číselná kombinace 4, 8, 15, 16, 23 a 42 se totiž objevila na 4 070 tiketech Sportky podaných před středečním losováním, ve kterém byl ve hře Jackpot přes 50 milionů korun. Taková shoda vsazených čísel je unikátní. Obvykle si Jackpot může odnést jediný sázející nebo nejvýše dva až tři výherci, kteří vsadí stejnou číselnou kombinaci a Jackpot si rozdělí. Čísla z televizního seriálu ovšem tentokrát sázejícím štěstí nepřinesla. Jackpot odolal a před nedělním losováním se v prvním tahu vyšplhal až na 55,8 milionů korun. Nyní je v Jackpotu 59,3 milionu korun.

Čísla nevydala své poslední tajemství
Objevují se vlastně v průběhu seriálu. Poprvé je zaslechli dva námořníci při své misi v Pacifiku. První z nich Sam je vsadil také do loterie, ale přinesla mu pouze smůlu a nakonec předčasně zemřel. Od druhého Lennyho se je dozvěděl právě Hurley.

Teorie Valenzettiho rovnice = zkáza lidstva

Lidstvo podle teorie tvůrců seriálu Ztraceni dělí od zkázy určitý počet let (nebo datum). Přesné datum nebo počet let zkázy, zjistil při svých matematických výzkumech italský vědec jménem Enzo Valenzetti. Číselná posloupnost 4, 8, 15, 16, 23, 42 se proto nazývá Valenzettiho rovnice. Určuje v nejrůznějších kombinacích blížící se katastrofu zániku lidstva.

Heslo zní: Čím více se tato čísla v různém pořadí, součtu či násobku budou kdekoliv na světě objevovat, tím je katastrofa blíže a pravděpodobnost, že nastane větší. Čísla z rovnice ale můžou také určit přesný den zkázy - například 8.4.2342 v 15:16 hodin. Matematici budou muset zákonitost zkázy odvrátit a pomocí výpočtů přijít na způsob, jak všechny proměnné v rovnici odhalit a katastrofě zabránit.

S tajemnými čísly se v průběhu seriálu ještě setkáte.
Kdy? Podívejte se na další díly seriálu Ztraceni.

TV Nova

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz