Zpravodajství

Snímek Fast Food Nation aneb jíte opravdu čisté maso

Americké stravování se točí kolem fastfoodových restaurací, a tak se po ostře kritickém dokumentu "Super Size Me" objevil nový snímek, který se do lákavé tematiky za pomoci Bruce Willise nebo zpěvačky Avril Lavigne strefuje. Hledat ho ale musíte v klubových kinech.


Fast Food Nation je film pro ty, jež se v rámci shazování přebytečných kil hodlají zbavit závislosti na rychlém občerstvení, a také pro ty, kteří uvažují o vegetariánství. Fanoušky si najde i mezi antiglobalisty nebo milovníky Bruce Willise a Avril Lavigne. Všichni si tam přijdou na chuť. Máte-li ale slabší žaludek a pohled na umírající dobytek vám nedělá dobře, vězte, že část ze 116 minutové stopáže budete v kinosále sedět se zavřenýma očima.

Režisér Richard Linklater, který natočil filmy jako Před úsvitem a Před soumrakem, se pustil do zpracování bestselleru novináře Erica Schlossera. Nehollywoodsky natočený snímek Fast Food Nation budiž soustem pro antiglobalisty, kteří vidí za každou větší společností nemilosrdného kapitalistu. Film se totiž veze po několika drobnějších tématech, která v celek pojí řetězec rychlého občerstvení a jeho nejoblíbenější hamburger zvaný "Big One" neboli "ten velký" nebo také "obr".

V zákaznicky úspěšném produktu našly interní testy stopy fekálií, což nesmí vyjít na veřejnost, a firma hodlá vypátrat, jak se do masa mohlo něco takového dostat. V ohromných jatkách jsou na černo a za nelidských podmínek zaměstnáváni Mexičané. Chybí jim potřebné vzdělání a jatkám zase bezpečnostní opatření. Co na tom, že sem tam některý ze zaměstnanců přijde o nohu a stříkající krev se svým množstvím blíží hororovému žánru?

Neinformovaný divák si pak možná není jistý, zda ten maník z pětiminutové pasáže je, či není ten akční hrdina Bruce Willis. A váhání se zopakuje u navztekané tváře zpěvačky Avril Lavigne. Prvně jmenovaný ve filmu s hlavní postavou poklábosí u oběda a zmizí. Druhý hvězdný tahoun hraje rebela. Který z těch dvou přitáhne do kina vás? Nebo jste jen zvědaví, co podle filmu, a s trochou fantazie i ve skutečnosti, jedí vzkvétající Spojené státy?

Nova.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz