Zpravodajství

Rozhovor s prezidentem Klausem ve Střepinách vyvolal rozruch

Rozhovor s prezidentem Klausem ve Střepinách vyvolal rozruch
Zdroj: TV Nova

Exkluzivní rozhovor s prezidentem Václavem Klausem v nedělních Střepinách vyvolal velký rozruch na české politické scéně. Prezident se tu totiž opět už po několikáté vyjádřil dosti nelichotivě o nové vládě.

Prezidentovi se totiž nelíbí, že se nová vláda opírá o přeběhlíky. Václav Klaus tak nevěří, že tato vláda bude reformní. Zelení a také část ODS řekla, že z Klause mluví zklamání, že nebyla vytvořena velká koalice.

„Nedovedu si představit, že by vláda s touto podporou dokázala provést nějaké reformy," řekl v nedělním pořadu Střepiny prezident Václav Klaus. Někteří koaliční představitelé tak byli s jeho slovy krajně znepokojeni. Proti prezidentovi se v této souvislosti postavila i část ODS.

Někteří občanští demokraté se údajně na Klause natolik rozlobili, že by ho prý nejraději příště už ani nevolili. U jiných politiků však Václav Klaus stále boduje. Veřejnost je jeho osobě nakloněna rovněž. Nejnovější průzkumy ukazují, že s prací prezidenta Klause je spokojeno přes 80 procent obyvatel. Jeho mandát vyprší příští rok.

 

Televizní noviny

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz