Zpravodajství

Chřipka pomalu útočí, někde už udeřila naplno

Chřipka pomalu útočí, někde už udeřila naplno
Zdroj: TV Nova

Ani letos se České republice nejspíš nevyhne chřipková epidemie. Kašel spojený s nachlazením a zvýšenou teplotou, tedy takzvané akutní respirační onemocnění, už trápí tisíce obyvatel Moravy. Podle statistik chřipku dostane na přelomu zimy a jara až 20 procent populace. Epidemie trvá většinou šest až osm týdnů. Nejnáchylnější na toto onemocnění jsou malé děti a staří lidé.

Nejvíc nemocných je zatím mezi malými dětmi. Čekárny lékařů praskají doslova ve švech. Lékaři proto varují, aby lidé nepodcenili příznaky začínající virózy - hlavně bolesti hlavy, kloubů, svalů a dráždivý kašel.

Nejvíce nemocných je v Jihomoravském a Zlínském kraji. Hranici epidemie překročil i Olomoucký a Moravskoslezský kraj. Hygienici už proto doporučili zákaz návštěv ve stovkách lůžkových zařízeních.

Kritická situace je i na východě Čech. Oproti minulému týdnu se tady zvýšil počet nemocných o třetinu. Na některých základních školách dokonce kvůli nemoci žáků slučovaly třídy.

Mateřské školky na tom nejsou o mnoho lépe. Vychovatelky vědí, že počet nemocných dětí ještě poroste. Odborníci tvrdí, že chřipkovou epidemii může zastavit chladné počasí. To má do České republiky přijít ve středu.

TV Nova

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz