Zpravodajství

Dívce zasádrovali špatnou nohu, zjistili to až rodiče doma

Dívce zasádrovali špatnou nohu, zjistili to až rodiče doma
Zdroj: TV Nova

Také se vám občas splete pravá a levá strana? Přesně takový problém měla pravděpodobně jedna sanitářka v ústecké nemocnici. Desetileté dívce tam zasádrovala levou nohu. Potíž byla v tom, že dívka měla zlomenou tu druhou, pravou. Na omyl přišli až doma její rodiče.

Veronika si nohu zlomila doma, když skákala ze schodů. Rodiče jí hned naložili do auta a odvezli na dětskou amblulanci do ústecké nemocnice. Lékaři zde podle dívčiny matky byli stoprocentní a měli vynikající přístup k dětem. Jenže potom musela dceru nechat v sádrovně chvíli samotnou a zajet pro auto na parkoviště.

Dívka prý byla vystrašená z přístupu zdravotnice a ze zavřenýma očima ležela na sádrovně. V tu chvíli si prý neuvědomila, že jí sanitářka fixuje zdravou nohu. Možná měla strach na to sama upozornit. Omyl dopadl ještě dobře, mnohem horší by bylo, kdyby si pravou a levou stranu pletl lékař při amputaci končetin.

To, že má Veronika zasádrovanou nesprávnou nohu zjistila až doma, když si chtěla dojít na toaletu. Nemocnice chybu omluvila tím, že měl personál naspěch, aby pacientka nemusela hodiny čekat než skončí jiné zákroky.

Nemocnice teď vše vysvětluje tím, že lékaři i ošetřující sanitářka měli jít na další operace, takže nedošlo ke zpětné kontrole, zda zasádrovaná končetina dívky je opravdu ta správná. Teď udělala kvůli zmatku v pravé a levé straně opatření. Na končetiny, které mají být skutečně zasáhrované budou zdravotníci fixem malovat značky.

TV Nova

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Píše se na Deník.cz