Zpravodajství

Hororový kabaret zachvátí Archu

Připravit tužku a diáře a zakroužkovat, zaznačit či podtrhnout datum 21. května. K tomu připsat 20.00 hodin Divadlo Archa. Co že se tam bude dít? Velká divočina! Držte si klobouky, zvednou se totiž před vámi Hory šílenství...

Do pražského Divadla Archa zavítá britská extravagantní skupina The Tiger Lillies, kterou doprovodí německý hudebník Alexander Hacke, člen slavné německé skupiny Einstürzende Neubauten. Představí zde společný projekt Mountains of Maddness.

Inspirací při přípravě tohoto projektu byly pro autory texty zakladatele moderního hororu, amerického spisovatele Howarda Phillipse Lovecrafta.

Vůdčí osobností kapely The Tiger Lillies, která vznikla v roce 1989, je zpěvák, harmonikář a kytarista Martyn Jacques, který hudbě „tygřích lilií" dodává neopakovatelný nádech svým zpěvem využívajícím „kastrátskou hlasovou techniku". Kromě syrové hudby jsou dalším poznávacím znakem kapely drsné až obscénní texty, v nichž Jacques popisuje důvěrně známé prostředí temného londýnského podsvětí. Kapela vydala bezmála dvě desítky alb, spolupracovala mj. také s uznávaným Kronos Quartetem. V Česku má soubor řadu příznivců, jeho zdejší koncerty bývají beznadějně vyprodané. Členy The Tiger Lillies jsou dále bubeník Adrian Huge a baskytarista Adrian Stout.

Kromě Hackeho, který hraje na elektronické nástroje, se na projektu podílela i původem americká výtvarnice, DJka a režisérka Danielle de Picciotto, jež je podepsána pod jeho výtvarným řešením. Hororový kabaret „Hory šílenství" jeho tvůrci loni vydali také na DVD. Filmovou podobu Mountains of Maddnes mohli právě vloni v Praze zhlédnout návštěvníci filmového festivalu Febiofest. V rámci doprovodného programu tehdy vystoupili také Alexander Hacke s režisérkou Danielle de Picciotto v programu nazvaném The Cult of Cthulhu zamýšleném jako pocta právě Lovecraftovi. Jeho knihy napsané v první polovině minulého století jsou prostoupeny děsem a hrůzou a dodnes nacházejí čestné místo v knihovničkách milovníků hororů.

10:15

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Píše se na Deník.cz