Zpravodajství

Na obecním pozemku u České Třebové se povaluje nevybuchlá munice

Na obecním pozemku u České Třebové se povaluje nevybuchlá munice
Zdroj: TV Nova

V Semaníně u České Třebové se na jednom obecním pozemku nachází nevybuchlá vojenská munice. Tento pozemek je zároveň přístupný veřejnosti. Jedná se o areál bývalé střelnice. Před šestnácti lety ji používala sovětská armáda.

Pyrotechnici na místě nalezli i další střely. Šest z nich bylo cvičných. Na zemi se ale povaloval i dělostřelecký granát. Ten by mohl kdykoli vybuchnout.

 

Sovětská armáda tu munice zanechala na každém kroku. Na toto místo v létě chodí houbaři. Občas si tu prý hrají i děti. Pozemek je volně přístupný a chybí u něj dokonce i jakákoli výstražná značka. I přesto se ale úklid tohoto pozemku zatím neplánuje. Starosta Semanína říká, že by se jednalo o obrovskou finanční zátěž.

  

Televizní noviny
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Při požáru nemocnice v Senegalu zahynulo 11 novorozenců

Při požáru na neonatologickém oddělení nemocnice Mame Abdou Aziz Sy Dabakh ve městě Tivaouane, asi 120 km východně od hlavního města Dakaru zemřelo 11 novorozenců, oznámil ve středu bez dalších podrobností na svém Twitteru senegalský prezident Macky Sall. K podobnému incidentu došlo koncem dubna ve městě Linguere na severu země, kdy při požáru v nemocnici zemřeli čtyři novorozenci. Starosta města označil jako příčinu požáru technickou závadu na klimatizační jednotce v porodnici.

Krátká zpráva

Německo se dohodlo s USA na koupi zkapalněného plynu

Německo se dohodlo s USA na nákupu zkapalněného zemního plynu. Informaci zveřejnila tisková služba americké společnosti Sempra Energy, která uvedla, že by prodala asi 2,25 milionu tun plynu ročně.

Krátká zpráva

Zelenskyj promluví k českému parlamentu

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj by měl k českému parlamentu promluvit 15. června. Po schůzce vedení obou komor to oznámila šéfka Sněmovny Markéta Pekarová Adamová. Poslanci a senátoři si projev ukrajinského prezidenta poslechnou ve svých sídlech.

Píše se na Deník.cz