Zpravodajství

Hrad si notuje se Strakovou akademií, mají společný názor na zahraniční politiku státu

Hrad si notuje se Strakovou akademií, mají společný názor na zahraniční politiku státu

Prezident Václav Klaus si pozval zástupce vlády, aby si promluvili o zahraniční politice. Probírali například evropskou ústavu, bilaterální vztahy nebo energetickou bezpečnost. V zásadních otázkách se prý s premiérem Topolánkem a ministry Vondrou a Schwarzenbergem shodnou. Ministr zahraničí dokonce označil rozhovor s Klausem, který vystupoval proti jeho účasti ve vládě, za velmi příjemný.

Zdroj: TV Nova

V květnu 2005 se prezident Klaus kvůli kritice euroústavy dostává do ostrého sporu s tehdejším premiérem Paroubkem. Ten mu chtěl dokonce omezit zahraniční cesty. Možná i proto, aby k podobným přestřelkám už nedocházelo se prezident dnes kvůli zahraniční politice sešel se zástupci vlády.

Měli si sladit noty. A to především ve vztahu k euroústavě, o které budou zřejmě v pátek mluvit s německou kancléřkou Merkelovou. "Schůzka v mnohém tento záměr splnila," řekl po jejím skončení preziden Václav Klaus. Atmosféra na Hradě byla přívětivá. Vtipkovalo se o oblečení.

To dnes ale bylo jedinkrát, kdy byl ministr zahraničí Karel Schwarzenberg v opozici. Jinak si setkání se svým kritikem Václavem Klausem pochvaloval. "Neslyšel jsem od pana prezidenta neslyšel žádnou výhradu," řekl k setkání ministr.

Po téměř dvouhodinovém jednání zástupci vlády mluvili o zahraniční politice jeden jako druhý. Dnešní schůzka prý nebyla poslední. už zítra se bude jednat o radarové základně na našem území, prezident a premiér se teď navíc chtějí scháźet pravidelně.

TV Nova

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Píše se na Deník.cz