Zpravodajství

Kapela Buty pro rok 2007

Kapela Buty pro rok 2007
Zdroj: Sony BMG

Ostravská kapela Buty začala rok 2007 ostrým pracovním tempem. Ještě není ani konec ledna a už je na světě další z povedených videoklipů této povedené partičky. Letos se také můžeme těšit na koncertní turné, na které Buty vyjedou při příležitosti svých 21. narozenin.

Filmovou podobu dostala píseň Karel spí z aktuálního alba Votom. Odehrává se ve vesmíru na mezinárodní kosmické stanici. Vypráví o partě svérázných kosmonautů, kteří si po svém zabydleli stanici, ale i o Janu Pavlu II. a vesmíru vůbec. Vzešel z dílny studentů Ústavu animace a audiovize zlínské Univerzity Tomáše Bati.

Těšit se také můžete na speciální koncertní nadílku v podobě projektu Jukebox. Koncert Jukebox bude ověřenou tříhodinovou zábavou, kterou vytvoří fanoušci společně s kapelou. Vstupné na koncert bude vždy takové, aby vám v kapse zůstala alespoň pětikoruna, kterou pak budete moci použít jako případný vklad do Jukeboxu pro písničku.

Buty tak dávají fanouškům možnost nechat si od nich zahrát písničky na přání. Na výběr mají téměř sto písní. Výtěžek z Jukeboxu bude vždy věnován někomu dle momentálního nápadu kapely. Např. nejhezčí dívce v sále nebo bezdomovci v daném městě či vhozen do místní kašny. Jak sami členové kapely Buty říkají: „Nápadů a inspirace je hodně, a hlavně když se lidé dobře baví".

Sony BMG
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Polský prezident přijel na Ukrajinu. Čeká ho proslov v parlamentu

Polský prezident Andrzej Duda přijel v sobotu do Kyjeva. Očekává se, že se v neděli stane první hlavou státu, která vystoupí v ukrajinském parlamentu od doby, kdy Rusko 24. února napadlo Ukrajinu. "Pan prezident se ve svém projevu jistě odkáže na polsko-ukrajinskou historii, ale především vzdá hold těm, kteří bojují za obranu Ukrajiny a bojují za Evropu," prohlásil šéf prezidentského úřadu pro mezinárodní politiku Jakub Kumoch. Dudu čeká také osobní jednání s prezidentem Volodymyrem Zelenským. Jde o třetí návštěvu polského prezidenta na Ukrajině. Prezidentská kancelář o tom informovala v tiskové zprávě.

Krátká zpráva

Severní Korea hlásí "pozitivní trend" v boji proti covidu, případy horečky klesají

Státní média v Severní Koreji dnes oznámila “pozitivní trend“ ve vývoji epidemie covid-19. Poprvé za téměř 10 dní, od doby, kdy Severní Korea přijala opatření v boji proti šíření nákazy, klesly denní případy "horečky" (jak je toto onemocnění v zemi oficiálně označováno) pod 200 000 případů. Prvního nakaženého Severní Korea přiznala 12. května a v současné době eviduje zhruba 2,5 milionu nakažených. Se symptomy onemocnění už zemřelo skoro 70 lidí.

Píše se na Deník.cz