Zpravodajství

S Petrem Poláčkem o iluzích a životu ze dne na den

Petr Poláček, finalista první řady soutěže Česko hledá SuperStar, vydal nedávno novou desku. Hraje v muzikálech a pro letošek chystá koncertní turné. Letos tak bude mít nejeden "perný den"...

Minulý týden vyšla vaše nová deska s názvem Nemůžu zapomenout. Na co se mohou ti, kteří ji ještě neslyšeli, těšit? Proč stojí za to si ji koupit? Co se jim bude linout z reproduktorů?
Deska je vyvážená, přesto ale romantická a pomalejší. Dal jsem spíše na balady do dnešní uspěchané doby. Některé písničky mají přesto ostřejší střih. No a pak jsou tam věci, které určitě osloví hodně lidí - hlavně předělaná píseň ze seriálu Přátelé nebo cover hitu Hvězdičko blýskavá v novém hávu.

Kolem jejího vydání, resp. chystaného turné k vaší novince se roztočila doslova „bitva o muzikanty". Jak se to všechno semlelo?
S kapelou Iluze jsme se rozešli. Díky svému novému manažerovi jsem našel nové muzikanty. Bylo opravdu z čeho vybírat. S novými lidmi jsem odehrál několik vystoupení a pak jsem zjistil, že hrají v klipu Ewy Farne. Bulvár to rozmázl, ale v showbyznysu je to normální. Jenom kluci musí dodržet termíny, které budeme mít nasmlouvané. Jinak by byla jediná možnost, že bychom jeli společné turné s Ewou Farnou. (smích)

Jací muzikanti hrají na vašem novém albu?
Na mém novém albu se podíleli nájemní muzikanti, takže tuhle desku beru spíše jako sólovou. Když deska vznikala, ještě nebyla kapela úplná.

Takže anoncované turné ohroženo není?
Turné už pilně připravujeme, určitě pojedeme po větších městech po celé republice. Info určitě najdete na mých webových stránkách. Hosté určitě budou, ale o koho půjde, ještě neprozradím. Bude to pro mnoho lidí určitě docela překvapení. Můžu ale prozradit, že host nebude jen jeden.

Představení vaší nové desky na koncertech během turné zabere jistě mnoho času. K tomu jste oblíbeným muzikálovým hercem. Hrajete v muzikálu Kleopatra, na 6. března je plánovaná premiéra muzikálu Angelika. Jak to všechno budete stíhat?
Jsem rád, že je toho tolik, horší by bylo, kdybych si stěžoval, že jsem bez práce. (smích) Bude toho sice hodně, ale už se na to těším. Asi bych nevydržel sedět doma.

Kolik hodin by měl dle vás mít ideálně dlouhý den, abyste stíhal jak práci, tak zábavu?
Spíše bych potřeboval, aby neexistovala noc a nebyla potřeba spánku, tudíž by mi stačilo 24 hodin. (smích)

V jaké roli se v Angelice objevíte?
Budu hrát Filipa de Plessis-Belliér - nevlastního bratrance Angeliky, a tudíž i spiklence, který se chce zbavit jí i krále.

V Angelice si má zahrát i další z finalistů soutěže Česko hledá SuperStar, a sice jejího druhého ročníku, Ali Amiri. Jaká bude jeho role, popř. budete spolu alternovat?
Hraje perského prince, to je trefné.

Vídáte se se „svou" finálovou desítkou (Česko hledá SuperStar 2004)? Sledoval jste oba následující ročníky?
Vídáme se spíše na akcích a večírcích, s některými i v divadle. Oba ročníky jsem sledoval. Možná s tím souvisí i lehce ironický titul mé nové desky „Nemůžu zapomenout". Ať si každý přebere sám po jejím poslechu, co tím vlastně myslím.

Pomohla vám účast v SuperStar nějak ve vaší hudební kariéře?
To určitě, i když už jsem měl zkušenost se showbyznysem díky duetu s operní pěvkyní Evou Urbanovou.

Vaše sestra, zpěvačka Táňa Máňa Poláčková, je známá jako česká Janis Joplin. Máte tedy hudební rodinné kořeny?
Určitě. Oba jsme to zdědili po otci, který byl také muzikant.

Co vy a hudba šedesátých let?
Byla to super doba a hlavně začátek kvalitního bigbeatu. Kromě Janis Joplin miluju kapelu The Doors, prostě klasika.

Neplánovali jste třeba se sestrou někdy nějaký společný projekt?
Na mé první desce s ní mám duet a jinak jsme se občas dostali i k tomu, že Táňa s kapelou a já s kapelou jsme udělali společný koncert.

Stále mluvíme jenom o práci. Kdyby přišla řeč na vaše koníčky, budete jmenovat zpěv a hudbu na prvním místě? Co rád děláte, když nepracujete?
Určitě jsou na prvním místě, i když je to práce. Rád hraji basketbal, kterému jsem se dříve věnoval i aktivně. Dnes už jen s kamarády a taky chodím do fitness centra.

A teď jedna otázka na tělo za všechny vaše fanynky. Nedávno se jako kulový blesk bulvárem prohnala zpráva o vašem rozchodu s přítelkyní. Mohou si zástupy vašich obdivovatelek na vás teď začít brousit drápky?
Nesmíte věřit všemu, co se píše v bulváru.

Takže plánujete společnou budoucnost? 
Nikdy nic neplánuju, nikdy totiž nevíte, co se může stát. Jsem realista a žiji ze dne na den. A jsem spokojený...

Jistě vaše popularita a zájem médií prostupují i vaším soukromím. Jak se s tím vyrovnáváte vy, vaše rodina, okolí..?
Já už jsem si zvykl, rodina taky. Ale co se týče přítelkyně - spíše její rodiny, je těžší vysvětlovat, že tomu opravdu není tak, jak se v bulváru píše.

Jaký byste si přál, aby byl rok 2007?
Samozřejmě bych si přál úspěchy v mé kariéře, ale přednější je, aby všichni lidi kolem mě a ti, které mám rád, byli zdraví a šťastní!

Nova.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Píše se na Deník.cz