Zpravodajství

Při úklidu sněhu spadl dělník do šachty

Zimní kalamita si vybrala další oběť. Dělník na stavbě uklízel sníh ze střechy a spadl z výšky asi tří metrů do šachty. Utrpěl vážné zlomeniny páteře a nohou.


K případu došlo v dopoledních hodinách na stavbě v Praze-Nuslích. Třiapadesátiletý dělník byl s vážným poraněním převezen do vinohradské nemocnice poté, co ho museli vyprostit hasiči.

Případ vyšetřuje policie

Policie se začala zabývat podezřením, že došlo k vážnému porušení předpisů o bezpečnosti práce.

Lidé padají často

Jak nám sdělila mluvčí pražské záchranné služby Simona Cigánková, pády z výšek jsou velmi častým důvodem k výjezdům záchranné služby. "Lidé padají z oken, ze střech a stává se, že jdou na procházku se psem a spadnou třeba ze skály".

Již druhý případ pádu z výšky tohoto týdne

Včera došlo k pádu muže z 30metrové výšky v areálu elektrárny Prunéřov. Muž byl na místě mrtev. Také zde došlo k porušení bezpečnostních předpisů. Muž pracoval bez zajištění a ochranných pomůcek.

Nova.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Při požáru trajektu na Filipínách zahynulo nejméně sedm lidí

Nejméně sedm lidí přišlo o život při pondělním požáru trajektu Mercraft 2 na Filipínách, který převážel 124 lidí včetně posádky z ostrova Polillo do Realu v provincii Quezon, informuje agentura AFP. Fotografie sdílené pobřežní stráží ukazovaly loď zachvácenou požárem. Doposud bylo zachráněno na 120 lidí, po zbytku pasažérů pátrá pobřežní stráž. K neštěstí došlo asi sedm kilometrů od přístavu.

Píše se na Deník.cz