Zpravodajství

Ali Amiri čeká na pracovní povolení

Ali Amiri čeká na pracovní povolení
Zdroj: Korzo

České úřady poněkud zamotaly hlavu zpívajícímu absolventovi české lékařské fakulty Alimu Amirimu. Idol mnoha českých dívek, zpěvák přezdívaný „perský princ“ měl v plánu 15. ledna nastoupit do svého prvního zaměstnání, na kožní oddělení do pražské Nemocnice na Bulovce. Jenže stále nemá vyřízené potřebné dokumenty, které jako cizinec musí předložit při uzavírání pracovní smlouvy.

„V mém případě nestačí jen lékařský diplom," vysvětluje zpívající lékař. "Už mám za sebou i zkoušky z češtiny, ale musím ještě předložit nějaké povolení z úřadu práce. Tam mi slíbili, že to vyřídí do tří týdnů, tak jsem byl klidný, ale zatím se stále nic neděje," posteskl si s tím, že pracovní smlouva už je pro něj v nemocnici připravená..

Ali Amiri ale doufá, že potřebná povolení do konce měsíce získá a vrhne se do každodenní práce. „Na pacienty se už těším, ale trošku se i bojím, protože to bude něco úplně nového. Pochopitelně jsem v nemocnici už pracoval, ale nikdy ne jako samostatný lékař, který nese veškerou zodpovědnost. Byl jsem jen medik, který se učí. A teď budu mít všechno na starosti sám, ale určitě to zvládnu," řekl.

Čeká ho Angelika
Všem svým ctitelkám Ali Amiri vzkazuje, že zpívání rozhodně neopustí. Teď dokonce poprvé v životě studuje muzikálovou roli. Zahraje si perského velvyslance v muzikálu Angelika. Má sice i obavy, že by jeho spolupracovníci a kolegové v nemocnici mohli mít výhrady k jeho pěveckým aktivitám, ale protože bude alternovat se dvěma dalšími zpěváky, Pavlem Vítkem a Jurajem Bernáthem, nejde o příliš časově náročnou roli.

„Věřím, že tak do dvou měsíců nové kolegy přesvědčím, že chci dělat medicínu dobře, že je to moje rozhodnutí na celý život a své současné popularity rozhodně nebudu nijak zneužívat," prohlásil zcela vážně a rezolutně pan doktor Ali Amiri.

Korzo

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Píše se na Deník.cz