Zpravodajství

Plzeňska Zoo odchovala jako první mládě varana modrého

Plzeňska Zoo odchovala jako první mládě varana modrého
Zdroj: TV Nova

Naprostým unikátem se teď chlubí plzeňská zoologická zahrada. Podařilo se jí totiž odchovat dvě mláďata velmi vzácných varanů modrých. To se zatím v Evropě ještě nikomu nepovedlo. Další čtyři vejce druhu, který poprvé popsali vědci teprve před pěti lety, jsou navíc v inkubátoru.

Dvojici mláďat páru varanů modrých se v Evropě podařilo odchovat vůbec poprvé. Plzeňská zoo se k páru modrých varanů dostala náhodou. Jednalo se totiž o kontraband. Byli v kritickém stavu,  dehydratovaní, oslabení, než vůbec jsme je dostali do toho zdravotního stavu, trvalo to dva roky

 

Když se živočichy podařilo v záchytném centru pro zadržená zvířata vypiplat z nejhoršího, čekalo chovatele velké překvapení. Samička nakladla vejce a ze dvou už se vylíhla mláďata.

 

Zoologové mají ještě další čtyři vejce v inkubátoru. Pokud by se mláďata vylíhla, považovali by celou věc za unikátní událost.

Vědci poprvé tento druh popsali teprve před pěti lety, a tak se o nich mnoho neví, i proto je první odchov tak unikátní. Až mláďata ještě trochu povyrostou a zesílí, uvidí je i návštěvníci plzeňské zoo.

Televizní noviny

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Píše se na Deník.cz