Zpravodajství

Firmě hrozí pět let za cihlu v kočárku

Firmě hrozí pět let za cihlu v kočárku

Děčínská policie obvinila majitele severočeské stavební firmy z ublížení na zdraví. Stavebníci totiž loni v listopadu zajistili na opravované střeše kus lepenky jen cihlami a jedna z nich spadla z desetimetrové výšky přímo do dětského kočárku. V něm v tu chvíli seděl dvouletý chlapeček. Měl proraženou lebku a pohmožděný mozek. Naštěstí přežil.

Zdroj: TV Nova

Filípek má po nehodě jizvu přes celou hlavu. Celý den proto musí nosit cyklistickou přilbu. Protože po nehodě ochrnul, může se zatím jen batolit po čtyřech.  

Chlapec měl po nehodě jen čtyřprocentní šanci na přežití. Lékařům v ústecké nemocnici se ho přesto podařilo zachránit. Cihla spadla do kočárku ze střechy tohoto domu. V tu dobu na ní probíhala rekonstrukce.

Kdo byl za nehodu zodpovědný, musel zkoumat inspektorát bezpečnosti práce. Ten dal majiteli stavební firmy pokutu deset tisíc korun. Podnikateli navíc hrozí až pětileté vězení za ublížení na zdraví.

Poslední tři měsíce byly pro Filípkovu rodinu nervově maximálně vyčerpávající. Už i proto, že je paní Šulcová těhotná a hrozilo, že dítě, které se má narodit v březnu, potratí.

TV Nova

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz