Zpravodajství

Spolupráce české a rakouské policie poněkud vázne

Spolupráce české a rakouské policie poněkud vázne
Zdroj: TV Nova

Ze zámeckého parku ve Valči na Karlovarsku zmizely před třemi lety sochy. Čtyři z nich nyní objevili v Rakousku soukromí detektivové, které si najal Obecní úřad ve Valči. Česká policie už několikrát žádala o pomoc rakouskou stranu. Stále marně.

Sedm soch zmizelo ze zámeckého parku ve Valči na konci roku 2003. Jednalo se o kopie uceleného souboru, který zobrazoval lidské vlastnosti. Tedy marnivost, lstivost, skromnost a další.

Škoda 700 000 korun
Památkový ústav škodu vyčíslil na 700 000 korun. Případ začal vyšetřovat policie. Obecní úřad požádal o pomoc soukromé detektivy. Ti kradené památky hledají i v zahraničí. Nyní přišli na důležitou stopu.

Rakousko neodpovídá
Policie i státní zastupitelství ale narazili na nečekaný problém. Požádali o společné vyšetřování rakouské úřady. Ovšem marně. Žádné odpovědi se nedočkali. Čekají tak na odezvu už dva roky.
V tomto případu se hodlá angažovat i nový ministr kultury. Valečtí už ale nechtějí čekat. Jsou rozhodnuti poslat přímo do Vídně své zástupce.

Televizní noviny
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Oklahoma schválila nejpřísnější protipotratový zákon v USA

Oklahomští zákonodárci schválili nejpřísnější protipotratový zákon v USA. Kriminalizuje všechny interrupce s výjimkou ohrožení života ženy. A také znásilnění či incestu, kterými se však musí zabývat orgány činné v trestním řízení. Zákon bude platit okamžitě, až ho podepíše guvernér, který tak hodlá učinit v nejbližších dnech.

Krátká zpráva

Tálibán nakázal televizním moderátorkám, aby měly zahalenou tvář

Afghánské televizní moderátorky a další ženy vystupující na obrazovce budou muset mít zahalenou tvář. Dekret s nařízením vydalo vládnoucí hnutí Tálibán a bude platit od 21. května. Po povinném zakrytí tváře na veřejnosti, cestování pouze v mužském doprovodu a uzavření středních škol pro dívky je to další omezení žen v zemi.

Píše se na Deník.cz