Zpravodajství

Mezi lidmi kolují falešné složenky

Mezi lidmi kolují falešné složenky
Zdroj: TV Nova

Jihomoravská plynárenská varuje své zákazníky před falešnými složenkami. Ty zatím neznámý člověk rozesílá na adresy odběratelů plynu s tím, že mají nedoplatek. Jenže číslo účtu, na které mají lidé peníze posílat, Jihomoravské plynárenské nepatří.

Na složenkách, které zatím byly objeveny, je vždy stejná částka nedoplatku: 374 korun. Zkušenost s nimi má také paní Nožičková. I jí přišla falešná složenka do schránky. Udivilo ji, že je složenka na rozdíl od té pravé celá vyplněná rukou a ne strojem.

Plynárnám se zatím přihlásilo jen několik lidí, které se neznámý pachatel pokusil podvést. Ani policie ale nevylučuje, že podobných případů může být mnohem více.

Pokud někdo podobnou podezřelou složenku najde ve schránce, měl by se okamžitě obrátit na policii. Ta teď pátrá po tom, komu patří bankovní účet, jehož číslo je na složence vyplněné. Podvodníkovi hrozí až dva roky vězení.

TV Nova
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Zelenskyj: Válku na Ukrajině může ukončit pouze diplomacie

Válka na Ukrajině může být vyřešena pouze prostřednictvím "diplomacie", řekl podle BBC v televizním projevu prezident Volodymyr Zelenskyj. V rozhovoru pro národní televizi naznačil, že jeho země by mohla na bojišti Rusko porazit, ale dodal, že válka může být definitivně zastavena pouze "u jednacího stolu". Jednání podle něj nebudou snadná, protože ani jedna strana se nechce ničeho vzdát. Ruské tiskové agentury tvrdí, že poslední schůzka se konala téměř před měsícem, 22. dubna.

Píše se na Deník.cz