Zpravodajství

Pacient si sám opravil přístroj nutný k jeho operaci

Pacient měl k tomu, aby se dobrovolně a bez nároku na honorář pustil do opravy nemocničního zařízení, dobrý důvod - bez rozbitého přístroje totiž nemohl být operován. Oprava sice trvala několik hodin, ale k velkému pacientovu ulehčení podařila se.

Lékaři sdělili šestapadesátiletému Slobodanu Močevičovi, že se kvůli rozbitému přístroji bude muset jeho plánovaná opeace, vedoucí k odstranění ledvinového kamene, odložit možná i o několik dní. Močevič, povoláním automechanik, poprosil personál nemocnice v bosenském Kasidolu o sadu nástrojů, vyhrnul si rukávy a dal se okamžitě do opravy přístroje na drcení kamínků, který vysílá zvenčí akustické vlny na postižené místo. "Strašidelně mě to bolelo a absolutně jsem nechtěl dál čekat," dodal ke svému výkonu pan Močevič. Je vidět, že s tou správnou motivací může člověk dokázat pravé zázraky.

 

Korzo
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Zmizelo letadlo s 22 lidmi na palubě

Letadlo společnosti Tara Air zmizelo v nepálských horách z radaru. Na jeho palubě je 22 lidí, čtyři z nich jsou Indové, tři Japonci a ostatní pocházejí z Nepálu. Nikdo zatím neví, co se s letadlem stalo. Úřady už zahájily pátrací akci, informovala agentura ANI v neděli ráno.

Krátká zpráva

Porošenka nepustili z Ukrajiny

Ukrajinská pohraniční stráž nedovolila bývalému prezidentovi Petru Porošenkovi vycestovat ze země. Informovala o tom jeho strana Evropská solidarita na facebooku. Porošenko mířil na jednání parlamentního shromáždění Severoatlantické aliance (NATO) v Litvě. Poprvé se pokusil hranice překročit už v pátek večer. Podle pohraničníků neměl na opuštění Ukrajiny patřičná povolení.

Píše se na Deník.cz