Zpravodajství

Útočník provrtal Ukrajince několika kulkami

Útočník provrtal Ukrajince několika kulkami

V noci ze soboty na neděli mezi třetí a čtvrtou hodinou ráno se v Praze na Proseku odehrála scéna jak z akčního filmu. Neznámý útočník tam vystřílel zásobník z pistole, při útoku zabil 36letého Ukrajince.


Tělo oběti brutální vraždy objevil náhodný chodec před osmou hodinou ráno. Zřejmě se jedná o vyřizování účtů uvnitř cizinecké komunity.

Kriminalisté pak po příjezdu na místo činu objevili před obchodním centrem Na Jizerce v zaparkovaném černém vozidle Škoda Fabia mrtvého muže. "Muž podlehl střelnému poranění. Policejní komisař nařídil soudní pitvu," informovala na webu policejní mluvčí. 

Policie případ prošetřuje. Kriminalisté by uvítali jakoukoli pomoc svědků. K dispozici je linka 158.

Nova.cz, TV Nova
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Polský prezident přijel na Ukrajinu. Čeká ho proslov v parlamentu

Polský prezident Andrzej Duda přijel v sobotu do Kyjeva. Očekává se, že se v neděli stane první hlavou státu, která vystoupí v ukrajinském parlamentu od doby, kdy Rusko 24. února napadlo Ukrajinu. "Pan prezident se ve svém projevu jistě odkáže na polsko-ukrajinskou historii, ale především vzdá hold těm, kteří bojují za obranu Ukrajiny a bojují za Evropu," prohlásil šéf prezidentského úřadu pro mezinárodní politiku Jakub Kumoch. Dudu čeká také osobní jednání s prezidentem Volodymyrem Zelenským. Jde o třetí návštěvu polského prezidenta na Ukrajině. Prezidentská kancelář o tom informovala v tiskové zprávě.

Krátká zpráva

Severní Korea hlásí "pozitivní trend" v boji proti covidu, případy horečky klesají

Státní média v Severní Koreji dnes oznámila “pozitivní trend“ ve vývoji epidemie covid-19. Poprvé za téměř 10 dní, od doby, kdy Severní Korea přijala opatření v boji proti šíření nákazy, klesly denní případy "horečky" (jak je toto onemocnění v zemi oficiálně označováno) pod 200 000 případů. Prvního nakaženého Severní Korea přiznala 12. května a v současné době eviduje zhruba 2,5 milionu nakažených. Se symptomy onemocnění už zemřelo skoro 70 lidí.

Píše se na Deník.cz