Zpravodajství

Prasatům se v Česku nedaří

V Česku možná ubude prasečích farem. Některé z nich totiž počítají své letošní ztráty v řádech statisíců korun a uvažují, že s chovem skončí.


Tvrdí, že jsou na tam nejhůře za posledních deset let. Po letošní neúrodě obilí totiž výrazně stouply ceny krmných směsí, výkupní ceny vepřového přitom klesají.

Tradiční český pokrm knedlo, zelo, vepřo ale v ohrožení není. Nezdravé ale chutné jídlo zůstane i nadále ikonou české kuchyně. Farmářům však problémy způsobují vrásky na čelech. Tradiční zabíjačky by tak mohly pro další generací být pouhou chimérou.

Televizní noviny
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

FBI překazila vraždu bývalého prezidenta Bushe

Americká FBI zatkla Iráčana žijícího v Ohiu, který plánoval vraždu bývalého prezidenta George W. Bushe, za jehož vlády zahájily USA válku v Iráku. Muž identifikovaný jako Shihab Ahmed Shihab si mapoval Bushovu rezidenci v Dallasu a chtěl do Spojených států propašovat čtyři komplice. FBI ho odhalila díky informátorům.

Krátká zpráva

Severní Korea odpálila po odletu Bidena tři balistické rakety

Severokorejský režim odpálil nejméně tři balistické rakety, které dopadly do moře směrem k Japonsku. Stalo se tak jen pár hodin poté, co z návštěvy jihovýchodní Asie odletěl americký prezident Joe Biden. Ten se svým jihokorejským protějškem mimo jiné jednal o případném rozšíření vojenských cvičení k ostrašení severokorejských jaderných hrozeb. Cvičný odpal byl již 17. letošním testem raketových sil diktátora Kim Čong-una.

Píše se na Deník.cz