Zpravodajství

Palestinští rebelové zabíjeli na jihu Izraele

Na Blízkém východě opět tekla krev. Palestinský sebevrah odpálil nálože, které v pondělí zabily nejméně čtyři lidi v izraelském Ejlatu na břehu Rudého moře. Na místě zemřeli tři oběti atentátu a pachatel. K odpovědnosti za atentát se přihlásily militantní palestinské organizace.

Armáda věřících, Brigáda mučedníků z Al-Aksá a Islámský džihád - to jsou jména organizací, které převzaly odpovědnost za teroristický útok. Bylo to první palestinské násilí v Izraeli od dubna.

Atentátník se odpálil v pekařství v přístavním Ejlátu. Útok byl proveden v pekárně. Muž vešel v 9:40 místního času (8:40 SEČ) dovnitř s osmikilogramovou náloží v batohu. Policejní mluvčí sdělil, že jsou mrtví "tři lidé a atentátník". Pekárna není v blízkosti hotelů na pláži a oběti jsou místní lidé, nikoli turisté.

Jeden ze svědků řekl, že ho útočník upoutal tím, že byl nepřiměřeně teple oblečen: "Říkal jsem si, proč má ten idiot na sobě černý kabát a batoh? A za několik vteřin na to jsem uslyšel silný výbuch."

Pekárna se pokryla útržky lidských těl a policii trvalo hodinu, než byla schopna identifikovat původ exploze. Původně se policisté domnívali, že mohlo jít o výbuch plynu.

Oblíbené turistické letovisko

Ejlat je oblíbeným sídlem izraelských turistů. Čistá voda Rudého moře láká do letoviska i zahraniční cestovatele. "Byl to sebevražedný bombový atentát a pachatel je jednou z obětí," řekl policista izraelském Armádnímu rádiu. V pekárně panoval po výbuchu velký zmatek. Podle policistů způsobil výbuch únik plynu. "Otevřel jsem okno a celý můj dům se otřásl po výbuchu," řekl v emocích jeden ze svědků události.

Poslední sebevraždený útok znepokojil Izrael loni 17. dubna, kdy před restaurací v Tel Avivu zemřelo 11 lidí.

Reuters

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz