Zpravodajství

Winter Survival: Extrémní závod začal v extrémních podmínkách

Bouřící sněhové peklo jesenických hor přivítalo účastníky extrémního závodu vojenských družstev Winter Survival 2007. Soutěž, ve které jde o vítězství stejně jako o přežití, se v drsných moravskoslezských horách koná každý rok s mezinárodní účastí.


Dvě desítky družstev mimo jiné i z Belgie, Německa, Rakouska a Slovenska se utkají v disciplínách, které na Olympijských hrách neuvidíte. Závodníci mají například za úkol provést transport raněného a samozřejmostí je přežití ve volné přírodě.

Jeseníky účastníky závodu pořádně prověří

Extrémní závod přitáhl extrémní počasí. Jeseníky si pro účastníky soutěže připravily doslova bílé peklo. Tříčlenná vojenská družstva si v něm musí umět poradit. Soutěž simuluje činnost vojenské hlídky v neznámém zimním horském terénu a od závodníků vyžaduje vysokou úroveň individuálních schopností a dovedností, stejně jako týmovou spolupráci.

Postupně se závod stal celoarmádním sportovním podnikem a od čtvrtého ročníku se soutěž pořádala s mezinárodní účastí. Do roku 2001 se každého ročníku zúčastnila v průměru čtyři zahraniční družstva, byli to příslušníci armád z Belgie, Nizozemí, USA, Německa, Rakouska, Norska, Polska, Maďarska a Slovenska.

Od roku 2002 přijížděli jen Němci a Slováci. Zvrat nastal v roce 2004, kdy zahraniční armády reprezentovalo 5 týmů. Byli to vojáci z Německa, Rakouska, Francie, Belgie a Polska.

Nova.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz