Zpravodajství

Z továrny vytekl hydraulický olej

Z továrny vytekl hydraulický olej

V Oslavanech u Brna se stala dopoledne vážná ekologická havárie. Do řeky Oslavy uniklo z místní továrny více než stopadesát litrů hydraulického oleje. Příčinou havárie je podle pracovníků firmy prasklé potrubí.

Zdroj: TV Nova

Je krátce před polednem. Do Oslavan na Brněnsku přijíždí pět jednotek profesionálních i dobrovolných hasičů. Z kanalizační trubky mezitím vytékají do řeky Oslavy desítky litrů hydraulického oleje.
Proudící voda okamžitě odnáší vytékající olej pod led a hrozí že se dostane až k blízkému splavu. Tam by se okamžitě rozředil a napáchal tak škody po celém toku Oslavy.

Jen 200 metrů po proudu se nachází několik chovných rybníků. Rybáři okamžitě zastavují přívod vody. Hrozí že všechny ryby pochcípají
Firma, jež únik způsobila, je největší továrnou v obci, která zaměstnává téměř tři sta lidí. Pár litrů oleje v řece ji příliš netrápí.

Případ šetří také česká inspekce životního prostředí. Teprve rozbory vody ukáží, jak silně byla voda kontaminována. Firma může být v takovém případě potrestá tučnou pokutou.

Celkový rozsah škod se ukáže až po jarním oteplení. Desítky litrů hydraulického oleje totiž mohly zůstat pod ledem.

Snídaně s Novou

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz