Zpravodajství

Bezdomovec z Olomouce byl vážně nemocný

Bezdomovec z Olomouce byl vážně nemocný

Policie už má první výsledky pitvy v případu bezdomovce, který minulý týden zemřel před branou olomoucké fakultní nemocnice. Spekulace, že bezdomovec zemřel na podchlazení, pitva vyvrátila. Ukázalo se, že bezdomovec byl opravdu vážně nemocný.

Zdroj: TV Nova

Minulý týden zemřel před branou olomoucké fakultní nemocnice jeden bezdomovec. Muž prý několikrát žádal v nemocnici o pomoc. Měl prý bolesti břicha. Lékaři z urgentního příjmu ho dvakrát prohlédli a určili, že muž žádné akutní potíže nemá. Bezdomovec byl tedy z nemocnice propuštěn. Za chvíli se vrátil s tím, že by chtěl nějaké jídlo. V tomto případě jej ochranka z nemocnice vyhodila. Muž si sedl venku před nemocniční bránu. Za hodinu zemřel.

První domněnky týkající se příčiny smrti hovořily o podchlazení. Pitva ale prokázala, že se o podchlazení nejednalo. Muž byl v tu chvíli opravdu vážně nemocný. Bylo zjištěno, že trpěl zápalem plic, srdeční arytmií, měl zánět kůže, byl totálně dehydrovaný a vyčerpaný. V takovém případě tedy dle tvrzení jedné strany měl být v nemocnici přijat. Krajský zdravotní rada tvrdí, že nemocnice v tomto případě zanedbala péči o pacienta.

Případem se nyní zabývá i Komise pro lékařská pochybení. Ta svůj názor vysloví v nejbližších dnech. Zda bude v této věci někdo trestně stíhán, určí až kompletní pitevní zpráva a znalecké posudky.

Snídaně s Novou
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Na Pražském okruhu havaroval kamion. Zablokoval dopravu

Na Pražském okruhu havaroval v úterý odpoledne poblíž Zličína kamion. "Nehoda i zásah blokují dopravu," informovali pražští hasiči. "Na místě nejsou žádní zranění," sdělil policejní mluvčí Jan Daněk. Okolo půl šesté odpoledne je místo průjezdné jedním pruhem. Při další úterní nehodě kamionu na dálnici D0 se u Černého Mostu také nikdo nezranil. "Místo je nyní průjezdné," řekl k této nehodě mluvčí Daněk krátce po 17. hodině.

Píše se na Deník.cz