Zpravodajství

Bezdomovec z Olomouce byl vážně nemocný

Bezdomovec z Olomouce byl vážně nemocný

Policie už má první výsledky pitvy v případu bezdomovce, který minulý týden zemřel před branou olomoucké fakultní nemocnice. Spekulace, že bezdomovec zemřel na podchlazení, pitva vyvrátila. Ukázalo se, že bezdomovec byl opravdu vážně nemocný.

Zdroj: TV Nova

Minulý týden zemřel před branou olomoucké fakultní nemocnice jeden bezdomovec. Muž prý několikrát žádal v nemocnici o pomoc. Měl prý bolesti břicha. Lékaři z urgentního příjmu ho dvakrát prohlédli a určili, že muž žádné akutní potíže nemá. Bezdomovec byl tedy z nemocnice propuštěn. Za chvíli se vrátil s tím, že by chtěl nějaké jídlo. V tomto případě jej ochranka z nemocnice vyhodila. Muž si sedl venku před nemocniční bránu. Za hodinu zemřel.

První domněnky týkající se příčiny smrti hovořily o podchlazení. Pitva ale prokázala, že se o podchlazení nejednalo. Muž byl v tu chvíli opravdu vážně nemocný. Bylo zjištěno, že trpěl zápalem plic, srdeční arytmií, měl zánět kůže, byl totálně dehydrovaný a vyčerpaný. V takovém případě tedy dle tvrzení jedné strany měl být v nemocnici přijat. Krajský zdravotní rada tvrdí, že nemocnice v tomto případě zanedbala péči o pacienta.

Případem se nyní zabývá i Komise pro lékařská pochybení. Ta svůj názor vysloví v nejbližších dnech. Zda bude v této věci někdo trestně stíhán, určí až kompletní pitevní zpráva a znalecké posudky.

Snídaně s Novou

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Píše se na Deník.cz