Zpravodajství

Pololetní vysvědčení: děti míří do krizových center

Pololetní vysvědčení: děti míří do krizových center

Vysvědčení vyvolává v mnohých rodinách velké spory. Někteří rodiče na školní výsledky svých dětí, které nejsou zrovna úplně nejlepší, reagují velmi nepřiměřeně. Často tak doma padají různé výhrůžky. Někdy dochází dokonce i k násilí. Děti se proto mnohdy bojí jít s vysvědčením domů. A tak některé z nich dokonce utíkají z domova. Pro děti, které se vysvědčením a reakcí svých rodičů trápí, jsou k dispozici dětská krizová centra a telefonní linky bezpečí. Na ty mohou volat dokonce i rodiče, kteří se snaží svoje utrápené děti pochopit a v těžké situaci jim pomoci.

Zdroj: TV Nova

Na dětské linky bezpečí v období kolem vysvědčení volá mnohem více dětí, než je tomu v jiných částech roku. Nyní nastává čas pololetního vysvědčení. A tak jsou linky bezpečí telefonáty utrápených dětí téměř zahlceny. Tyto linky tak v této době zaznamenávají až šestkrát větší počet hovorů než jindy. Nejvíce na ně volají děvčata ve věku 13 až 15 let. A co k tomu děti vede? Strach z vlastních rodičů. Některé děti proto kvůli vysvědčení dokonce i utíkají z domova.

Rodiče totiž často na ne zrovna vynikající školní výsledky svého potomka reagují velmi nepřiměřeně. Dětem nadávají, vyhrožují a někdy přikročují dokonce i k násilí. Děti se pak bojí jít s vysvědčením domů. Dnešní doba těmto dětem nabízí pomoc v podobě dětských krizových center a různých telefonních linek důvěry a bezpečí.

Dětská krizová centra tak dětem nabízí i tuto službu: linku - vzkaz domů. Jejím prostřednictvím mohou děti zavolat rodičům a říci jim, že se bojí kvůli vysvědčení přijít domů. Dětem se v krizových centrech dostane i mnoha rad, jak s rodiči v takovéto vyhrocené chvíli jednat. Neboli jak rodiče ještě více nerozzuřit.

Tyto linky začali využívat i samotní rodiče. Tedy ti, kteří se snaží své utrápené děti pochopit a v jejich trápení jim pomoci. Mnozí z nich si přicházejí říci o radu, jak znovu navázat ztracený kontakt se svým dítětem.

Snídaně s Novou

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Píše se na Deník.cz