Zpravodajství

Policie kontroluje lesy a číhá na zloděje

Policie kontroluje lesy a číhá na zloděje

Policie ve středních Čechách začala ve velkém kontrolovat lesy. Do akce se zapojili celkem tři okresy - Kolín, Kutná Hora a Benešov. Až do pondělí totiž platí kvůli nedávnému orkánu a zpustošení lesů zákaz vstupu veřejnosti. Zároveň policisté pátrají po zlodějích, kteří by situace mohli využít k vykrádání opuštěných chatových oblastí.

Zdroj: TV Nova

„Jedná se o preventivní akci zaměřenou na páchání trestné činnosti na rekreačních objektech, jde o veškeré rekreační oblasti v okresu Kutná Hora. Do akce je v našem okrese zapojeno 60 policistů," řekl Jiří Varhulík, zástupce ředitelky policie Kutná Hora.

Upozornil, že celou akci řídili policisté z vrtulníku. Ten je vybaven speciálním zařízením - termovizí. Když zachytila pohyb člověka v lese, na místo byla okamžitě vyslána pozemní hlídka. Policisté do přísně utajované akce nasadili okolo 120 svých mužu. Jen během dneška stačili policisté zkontrolovat téměř tisíc chat a chalup.

„Je to poměrně veliká akce, proto nám pomáhá policejní škola se svými 18 policisty-školáky," říká Tomáš Havránek, velitel akce. Zároveň upozornil, že dosud nemá hlášen žádný objekt, do kterého by se někdo vloupal. A také zatím policisté nenašli nikoho, kdo by zákaz vstupu do lesů porušil.

U všech objektů, které policisté dnes kontrolovali, nechali informační leták. V něm se majitelé chat dozví, jak v zimních měsících, kdy jsou rekreační oblasti opuštěné, nejlépe chránit svůj majetek. Více než leták ale může majitele chat uklidnit fakt, že při dnešní rozsáhlé akci nenarazili policisté v lesích ani na jednoho člověka nebo vykradenou chatu.

Zákaz vstupu do lesů platí až do 5. února. Policisté nevylučují, že do té doby podobnou akci zopakují.

Nova.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Zmizelo letadlo s 22 lidmi na palubě

Letadlo společnosti Tara Air zmizelo v nepálských horách z radaru. Na jeho palubě je 22 lidí, čtyři z nich jsou Indové, tři Japonci a ostatní pocházejí z Nepálu. Nikdo zatím neví, co se s letadlem stalo. Úřady už zahájily pátrací akci, informovala agentura ANI v neděli ráno.

Krátká zpráva

Porošenka nepustili z Ukrajiny

Ukrajinská pohraniční stráž nedovolila bývalému prezidentovi Petru Porošenkovi vycestovat ze země. Informovala o tom jeho strana Evropská solidarita na facebooku. Porošenko mířil na jednání parlamentního shromáždění Severoatlantické aliance (NATO) v Litvě. Poprvé se pokusil hranice překročit už v pátek večer. Podle pohraničníků neměl na opuštění Ukrajiny patřičná povolení.

Píše se na Deník.cz