Zpravodajství

Počítačovým systém mýtného od Kapsche má problémy

Počítačovým systém mýtného od Kapsche má problémy
Zdroj: TV Nova

Generální ředitel celní správy dnes oficiálně informoval ministra dopravy o tom, že jeho lidé mají velké problémy s počítačovým systémem společnosti Kapsch. Systém je podle něj často tak přetížený, že i několikrát za den zkolabuje. Stává se, že někdy systém nefunguje i celý den. Celníci pak kvůli tomu nemohou pracovat. Ministr dopravy žádá, aby společnost Kapsch problémy okamžitě odstranila. Kapsch ale jakékoli chyby popírá.

Kapsch tvrdí, že má při výběru mýtného účinnost přes 99 procent. Ministerstvo dopravy tomu ale odmítá věřit. Celníci teď řeší velké problémy se softwarem. Systém často kolabuje, je přetížený a bez připojení s centrálou s ním nelze pracovat. Systém tak vykazuje značné nedostatky.

Generální ředitel cel dnes oficiálně o problémech informoval ministra dopravy. Pracovníci Kapsche údajně celníkům doporučují, aby počítače každé dvě hodiny vypínali a znovu zapínali. Společnost se hájí tím, že problémy nejsou nijak závažné.

Od dnešního dne začala výběr mýtného pro stát kontrolovat s měsíčním zpožděním auditorská firma. Co se týče ledna, ministerstvo dopravy bude chtít po společnosti Kapsch úspěšnost doložit jasnými důkazy.

Televizní noviny

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Píše se na Deník.cz