Zpravodajství

Slovenské Tatry mají druhý stupeň lavinového nebezpečí

Teď uvidíte unikátní záběry z pádu třicetileté laviny ve Vysokých Tatrách. To je asi 150 tisíc tun sněhu. Tamější horská služba se jí totiž dnes pokusila odstřelit. V Tatrách je vyhlášen druhý nejvyšší stupeň lavinového nebezpečí.

Laviny hrozí v celé Evropě

Po hustém sněžení přišlo o víkendu v evropských horách v důsledku pádu lavin o život nejméně šest lidí. Tři turisté zemřeli podle informací horské policie v Grenoblu a Brianłonu pod lavinami ve francouzských Alpách, uvolněná sněhová masa však zabíjela také v Itálii a v Bulharsku, informovala dnes agentura DPA.

Ve Francii v savojské části Beaufortainova masivu pohřbila v sobotu lavina dva mladé lyžaře, muže a ženu, v Pelvoux zase zahynul šedesátiletý Ital. Jeho průvodci ho sice ještě dokázali ze sněhového závalu vyprostit, avšak již bez známek života.

Na francouzské straně Pyrenejí zemřel španělský horolezec a pobyt v italských Dolomitech se stal osudným šestatřicetiletému lyžaři, jehož zasypala lavina poblíž Valtelliny v nadmořské výšce 2400 metrů. Pětatřicetiletý bulharský turista zahynul pod sněhovým příkrovem v bulharském horském středisku Borovec v pohoří Rila.

Vytrvalé sněžení zvýšilo nebezpečí uvolnění lavin i v rakouských Alpách. Některá horská střediska v Tyrolsku, Salcbursku, Korutanech, Štýrsku i v Horních Rakousích hlásí třetí stupeň z pětistupňové lavinové škály.

Televizní noviny

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz