Zpravodajství

Šok: Mostecká nemocnice zřejmě zanedbala další těhotenství

Šok: Mostecká nemocnice zřejmě zanedbala další těhotenství
Zdroj: TV Nova

Mostecká policie prošetřuje další trestní oznámení na tamější porodnici, maminka tu porodila mrtvého chlapečka. Přitom už minulý týden policie obvinila dva mostecké lékaře, kteří měli pochybit při porodu a zavinit tak smrt holčičky. V krátké době tak už druhá žena přišla v mostecké porodnici o dítě.

Blanka Matysová po dítěti dlouho toužila. Jedno miminko už potratila, teď se až do devátého měsíce těhoteství zdálo, že porodí zdravého chlapečka. K celému případu sama říká: "Byla jsem u pana doktora, kterej vlastně nález hodnotil a propustil mě domů, že hospitalizovaná bejt nemusím."

Když ale podstoupila ošetření těsně před porodem, lékaři ji oznámili šokující zprávu. Dítě v jejím břiše už nedýchalo. Podle matky paní Matysové to byla pro všechny rána a nikdo z rodiny tomu nemohl uvěřit. "Kdyby si zjistili pár věcí dřív, tak jsem tady mohla mít žijícího kluka," dodává se slzami v očích paní Matysová. 

 

Pak přišla další rána 

Přestože si paní Matysová nepřála své mrtvé dítě pojmenovat, dostala od porodnice rodný list se jménem Daniel Matys. Chybělo na něm ale rodné číslo. Nyní se rozhodla podat trestní oznámení na lékaře, kteří ji vyšetřovali. Podle pitevní zprávy by se dítě mužského pohlaví narodilo naprosto zdravé a mělo by 2,50 kilogramů. 

Ředitel k tragickému případu jen dodává: "Byly jmenovány nezávislé znalecké komise, které se tím zabývají. Ani jeden z těch úkonů nebyl zatím uzavřen."

 

Mostecká porodnice čelí od loňského léta v pořadí už třetímu trestnímu oznámení kvůli úmrtí novorozeněte. Pouze jeden případ se zatím dostal před soud, který potrestal lékaře podmínkou.

Televizní noviny

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz