Zpravodajství

Dvojnásobný vrah dostal 17 a půl let vězení

Dvojnásobný vrah dostal 17 a půl let vězení
Zdroj: TV Nova

V srpnu vás naše televize informovala o případu dvojnásobné vraždy, která se stala v Rakvicích na Břeclavsku. Jeden muž tam zavraždil devětatřicetiletého muže a jeho přítelkyni. Pachatel se poté sám přihlásil na policii. Brněnský soud mu nyní uložil výjimečný trest - 17 a půl let vězení.

Martin Poslušný se se svými oběťmi seznámil v místní hospodě. S devětatřicetiletým Ivem a jeho přítelkyní Helenou pak odešli společně domů. Poslušný poté Iva umlátil kamenem k smrti. Spící Helenu několikrát udeřil sekyrou do hlavy. Z místa činu pak rovněž odcizil i několik věcí. Odjel také vozem zavražděného.

Výjimečný trest - 17 a půl let vězení

Státní zástupce požadoval pro Martina Poslušného výjimečný trest. Toho se mu také nakonec dostalo. Brněnský soud Poslušnému nařídil 17 a půl let vězení.

Rozvod, gamblerství a dluhy

Poslušný měl v té době údajně svízelnou situaci. Jeho manželka požádala o rozvod. On sám se utápěl v dluzích, do kterých se dostal kvůli gamblerství.

Snídaně s Novou
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

USA plánují v dohledné době ponechat v Evropě 100 000 vojáků

Očekává se, že USA plánuje v dohledné budoucnosti rozmístit v Evropě 100 000 vojáků, pokud Rusko nebude eskalovat a ohrožovat Švédsko a Finsko nebo členy NATO, uvedlo CNN s odkazem na několik amerických představitelů. Počty by se mohly dočasně zvýšit, pokud NATO v Evropě uskuteční více vojenských cvičení, popřípadě by USA mohly přidat další základny, pokud se v Evropě změní bezpečnostní situace. Plány jsou zvažovány po čtvrtečním setkání vojenských velitelů NATO v Bruselu.

Krátká zpráva

Z Azovstalu měli odejít všichni obránci, tvrdí ruská média

Ruský ministr obrany Sergej Šojgu oznámil Vladimiru Putinovi, že k 20. květnu byli z Azovstalu evakuováni všichni ukrajinští bojovníci, uvedla agentura RIA Novosti. Celkem se mělo jednat o 2 439 bojovníků pluku Azov a dalších ukrajinských obránců operujících na území Azovstalu. Šojgu informoval ruského prezidenta Vladimira Putina o dokončení operace a úplném osvobození Azovstalu a města Mariupol od ukrajinských obránců.

Píše se na Deník.cz