Zpravodajství

Připravte se na pořádný rockový cirkus

Třetí ročník projektu s názvem Rockový Cirkus vypukne 13. února. To celé má na svědomí dvojice kapel Post-it a Cocotte Minute. Jeho hlavním cílem je pomoci nadějným kapelám představit se před širším publikem. Letos bude navíc opepřena zahraniční účastí.

Letošní ročník se ponese v duchu svého podtitulu 2 etapy, 5 kapel, 11 zastávek. První etapu odstartují 13. února 2007 v pražském Lucerna Music Baru Post-it s kapelou Egotrip, které v roce 2006 vyšlo debutové album "Distance Unlimited". V tomto tandemu se společně objeví v pěti městech v Čechách i na Moravě. Tuto dojici vždy navíc ještě doplní některá z nadějných kapel daného regionu.

Druhá etapa bude následovat v podání Cocotte Minute, The.Switch a francouzských Scorch, kterým 9. března vychází nové album "A Genoux". Tato etapa začíná 12. dubna ve Francii, aby se následně přesunula na poslední tři koncertní zastávky do České republiky, kde své letošní evropské putování zakončí.

Nezbývá, než začít se těšit...

Sony BMG
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

USA úspěšně testovaly hypersonické zbraně, tvrdí americké letectvo

Americké letectvo v pondělí oznámilo úspěšně provedený test hypersonické zbraně. Ta měla letět až pětinásobnou rychlostí zvuku. Uvedla to agentura Reuters. Test provedlo letectvo v sobotu na pobřeží jižní Kalifornie. USA není jediným státem, který hypersonické zbraně testuje či používá. Rusko je použilo ve válce na Ukrajině. Podle tvrzení USA má hypersonické zbraně testovat i Čína, ta to však popírá.

Krátká zpráva

Severní Korea mobilizuje armádu a zintenzivňuje trasování

Severní Korea musela mobilizovat armádu, aby zajistila distribuci léků na covid a nasadila více než 10 000 zdravotnických pracovníků, aby pomohli s trasováním nakažených, informuje Reuters s odkazem na státní média KCNA. V zemi vypukla epidemie covidu-19, kterou potvrdila teprve minulý týden, což vyvolává obavy z velké krize kvůli nedostatku vakcín a odpovídající zdravotnické infrastruktuře. Ústředí státní nouzové epidemické prevence hlásilo dalších 269 510 lidí s příznaky horečky, čímž se celkový počet zvýšil na 1 483 060, zatímco počet obětí vzrostl od pondělního večera na 56, uvedla KCNA.

Krátká zpráva

USA souhlasí se zmírněním sankcí vůči Kubě z Trumpovy éry

Američtí představitelé oznámili plány na zmírnění tvrdých sankcí uvalených na Kubu bývalým prezidentem Donaldem Trumpem. Nová opatření schválená Bidenovou administrativou budou zahrnovat rozšíření amerických konzulárních služeb na Kubě, zrychlení udělování amerických víz pro Kubánce a zrušení stropu pro posílání finančních prostředků posílaných migranty v USA rodinným příslušníkům na Kubě, který dříve nesměl přesáhnout 1 000 dolarů jednou za tři měsíce.

Píše se na Deník.cz