Zpravodajství

ČSSD by chtěla Čunka dostat pryč z vlády

Sociální demokraté opět vyzvali premiéra Topolánka, aby z vlády odvolal lidoveckého šéfa Čunka. Toho policie podezírá, že vzal úplatek půl miliónu korun. Topolánek se ovšem koaličního spojence zastal a potvrdil, že zatím o jeho odvolání neuvažuje.

"My jsme posunuli politickou kulturu, a aby ji někdo snižoval na úroveň Turkmenistánu, tak to by nebylo dobré," řekl Jiří Paroubek. Právě těmito slovy šéf opoziční ČSSD komentoval to, že Jiří Čunek zůstává ve vládě, i když ho policie podezírá z přijetí úplatku. Obul se také do Mirka Topolánka. Vyčetl mu, že s Čunkem nic nedělá, když řekl, že je to slabý premiér.

 

Vůbec poprvé se sociálním demokratům podařilo kauzu Jiřího Čunka přenést přímo na jednání Sněmovny. Využili interpelací na vládu. Topolánka se mimo zeptali, jak dlouho se chce tvářit, jako by Čunek neměl vážný problém.

 

"To chcete čekat do doby, až bude Čunek na jednání vlády jezdit z pankrácké věznice?," tázal se David Rath. Premiér na to odpověděl: "Kdyby se to týkalo bezprostředně výkonu funkce Čunka, tak bych tak smířlivý nebyl."

 

Čunkovi pro změnu ČSSD vyčetla, že postupně podal několik verzí původu půlmiliónu, který uložil v hotovosti do banky. Ten ale dál trvá na své verzi, že žádný úplatek nikdy nevzal a jde o rodinné úspory.

 

Na některé sociální demokraty se ale během interpelací nedostala řada, což ČSSD pobouřilo. Předběhli je totiž poslanci koalice.

 

Z celé dnešní sněmovní debaty jednoznačně vyplynulo, že Topolánek zatím o odvolání Jiřího Čunka neuvažuje. Senát přitom bude už příští týden jednat o jeho vydání policii k trestnímu stíhání.

Televizní noviny
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Tálibán nakázal televizním moderátorkám, aby měly zahalenou tvář

Afghánské televizní moderátorky a další ženy vystupující na obrazovce budou muset mít zahalenou tvář. Dekret s nařízením vydalo vládnoucí hnutí Tálibán a bude platit od 21. května. Po povinném zakrytí tváře na veřejnosti, cestování pouze v mužském doprovodu a uzavření středních škol pro dívky je to další omezení žen v zemi.

Píše se na Deník.cz