Zpravodajství

Marlene Dietrichová na horké lince

Na stáří není nic pěkného, obzvlášť těžce se s ním však vyrovnávají ti, kteří se po celý život vyhřívali na výsluní slávy. Patřila k nim i jedna z největších legend světové kinematografie, hollywoodská herečka německého původu Marlene Ditrichová, od jejíž smrti ve věku jednadevadesáti let uplyne letos v květnu patnáct let.

Poslední léta žila osaměla, zapomenutá a hlavně bez peněz v Paříži. Na sklonku života byla prý někdejší hollywoodská bohyně sexu tak chudá, že zoufale hledala cestu, jak získat peníze. A to i za cenu sebeponížení, jak prozrazuje její dcera Maria Riva v připravované knize vzpomínek na matku, nazvané Velké překvapení. "Někdy na sklonku 80. let," píše Maria, "dostala dopis od jednoho lékaře z Los Angeles, který byl jejím velkým obdivovatelem."

Když herečka na odpočinku zjistila, že je dobře finančně zajištěný, okamžitě mu zavolala. Při té příležitosti se jí svěřil, že neschopnost navázat intimní vztah s druhým pohlavím ho uvrhla do depresí, kvůli nimž pětkrát týdně navštěvuje psychiatra. Marlene na to podle dcery okamžitě zareagovala: "Peníze, které za to platíš, bys měl raději věnovat mě, a já za to každý týden od pondělí do pátku budu zpívat do telefonu jen tobě!"

Když jí o týden později přišel šek na 5000 dolarů, herečka slovo splnila."Denně mu pěla do sluchátka tak dlouho, dokud klient při sebeukájení nedospěl k vyvrcholení," cituje z rukopisu knihy deník New York Post.

Korzo

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Píše se na Deník.cz