Zpravodajství

Slovinský maratónský plavec chce pokořit Amazonku

Dvaapadesátiletý plavec Martin Strel, známý také pod přezdívkou "Rybí muž", má za sebou několik již rekordních výkonů - úspěšně zdolal od pramene až k ústí čínskou řeku Jang-c'-ťiang, americkou Mississippi i Dunaj. Nyní se chce stát prvním plavcem, který proplave jihoamerickou Amazonku po celém jejím toku.

Martin Strel chce plavat bezmála 5 400 kilometrů dlouhou trasu od Peru až do Brazílie a překonat všechna nebezpečí, která mu hrozí, jako jsou krokodýli a piraně, jedovatí sladkovodní rejnoci, anakondy, možné přílivové vlny i záludné peřeje. Přiznává, že je to riskantní záměr, ale zato si tak splní svůj životní sen. 

"To nebezpečí si samozřejmě připouštím, ale kdybych si ho měl brát příliš k srdci, tak bych do vody nikdy ani neskočil," usmívá se srdnatě Strel. Doufá, že mu bezpečnost zajistí nejen pečlivé naplánování celé akce, ale také kvalitní podpůrný tým. Celkem ho bude na cestě doprovázet pětačtyřicetičlenný tým včetně lékařů, trenérů i ozbrojených stráží.

Martin Strel plánuje Amazonku přeplavat za 75 dní, což znamená, že jeho denní dávka se pohybovat kolem 85 kilometrů. Pokud se mu podaří cíle dosáhnout, připíše si na konto další rekord. Už teď se je v Guinnessově knize rekordů zapsán díky svým minulým výkonům.

Korzo

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz