Zpravodajství

Banky svádějí tuhý boj o klienty

Banky svádějí tuhý boj o klienty
Zdroj: TV Nova

České banky bojují o klienty. A válku vyhlásila GE Money Bank. Přišla totiž s novinkou v bankovním sektoru u nás zatím unikátní. Klientům jiných bank slibuje, že za ně vyřídí všechnu administrativu se zrušením účtů v jejich stávající bance, pokud přejdou právě k GE. Některé ostatní banky se ostře ohradily. Postup GE Money Bank je podle nich minimálně neetický. Celou věc začala prověřovat i Česká národní banka.

"Správný čas přejít k GE Money Bank" - neboli stačí nám podpis, tři výpisy z účtu a klient cizí banky je náš.Všechno zařídíme. A zadarmo. Novinka, kterou GE Money Bank děsí konkurenční banky, ale ohromuje klienty.

Neetické a nezákonné a vypovídat účty takto nebudeme - ohrazují se ostatní banky. Klienty a jejich peníze to podle nich neochrání - GE může podpis zneužít.

Kampaň GE už začala zkoumat Česká národní banka.

Bankovní odborníci vítají odvážný krok, který zvyšuje konkurenci.
Zákon ale nemluví jasně. Ověření podpisu se nevyžaduje, je-li plná moc udělena před bankou. Otázkou je před kterou a jestli je potřeba ověření podpisu notářem.

Bankovní sektor v celé Evropě zkoumala Evropská komise a kritizuje malou konkurenci a vysoké poplatky. Za platby kartou v Česku zaplatíte čtyřikrát víc než třeba v Itálii.

Televizní noviny

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz