Zpravodajství

Šok! Ten přátelský mladík prodával fotky Karla Svobody

Způsobilo to bouři v české veřejnosti a poprask v policii. Fotografie mrtvého skladatele Karly Svobody nabízel novinářům třiadvacetiletý podpraporčík Aleš Sobotka. V místě jeho bydliště v Zásmukách na Kolínsku jej znají jako hodného, přátelského kluka z bezproblémové rodiny. Sobotku prozradil jeho mobilní telefon, ze kterého volal do redakce Blesku. Objevily se i pochybnosti o verzi sebevraždy! Případ sleduje naše reportérka Lucie Alexová.


Fotografie si policista zkopíroval ze služebního počítače, zakoupil si novou SIM kartu do mobilního telefonu a zavolal do Blesku se svou nechutnou nabídkou. Blesk sice fotografie zakoupil, ale nezvřejnil. Naopak uveřejnil celý incident a poukázal na neetické chování tehdy ještě neznámého člověka. 

Zahodit SIM kartu nestačilo

Sobotka SIM kartu následně zlikvidoval a myslel si, že na něj již nikdo nemůže přijít. Zplakal však nad výdělkem. Policejní inspekce totiž zjistila jeho identitu přes kód mobilu, který byl nalezen pomocí mobilního operátora. Uvedla to dnešní MF Dnes. Poté co se sám přiznal byl policista na hodinu vyhozen ze služby a hrozí mu obvinění ze zneužití pravomoci veřejného činitele.

Byl to prý hodný kluk

Sobotka byl doposud obyčejný bezproblémový mladík. Chodil například do fitcentra a tamní lidé, kteří jej znali, neskrývají překvapení. "Nemohu tomu uvěřit. Jsem z toho v šoku. Znám ho, chodí sem cvičit. Všichni ho tu známe jako hodného, přátelského kluka. Je z úplně bezproblémové rodiny. Musel jednat v absolutním zkratu," uvedl pro MF dnes vedoucí místního fitcentra.

Byla to opravdu sebevražda?

Někteří Svobodovi přátelé však přicházejí s děsivou teorií. Geniální skladatel se prý nezavraždil sám. "Okolnosti té smrti jsou velmi prapodivné... Podle mého názoru nebyly důvody, proč by si vzal život," cituje dnešní Blesk režiséra Filipa Renče.

Svobodovi přátelé z hudební branže pochybují o verzi sebevraždy. Jejich nepřímá obžaloba míří na Svobodovu ženu Vendulu. Manželství Svobodových údajně nefungovalo a na vině byla podle nich právě Vendula. Svoboda to těžce nesl.

"Svělý herecký výkon"

"Ano, řekl jsem Vendule, že po smrti manžela to byl skvělý herecký výkon," řekl dále Renč v Blesk s narážkou na rozhovor Venduly Svobodové, který poskytla pro TV Nova. Svobodová však podobná nařčení zcela odmítá.

Na její stranu se postavil například zpěvák Petr Muk. Ten potvrdil, že hitmaker trpěl depresemi a bral jen slabé léky. O cizím zavinění Muk narozdíl od Renče nehovoří.

Blesk se také zabývá jednou ze zvláštností případu, kterou je poloha vražedné zbraně. Ve Svobodově ruce působí údajně naaranžovaně. Posmrtný stisk bývá křečovitý, v tomto případě ji mrtvý fenomenální skladatel drží pouze lehce dvěma prsty, což působí protichůdně k verzi sebevraždy, uvedl Blesk.

 

 

 

Nova.cz, TV Nova

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Píše se na Deník.cz