Zpravodajství

Kácení stromů začalo až po smrti dvou lidí!

Kácení stromů začalo až po smrti dvou lidí!

O kauze dvou mladíků, které zabil ve Vestci starý topol, jsme vás již informovali. Na místo se dnes opět vypravil náš reportér Vladimír Keblůšek. Firma začala porážet jeden strom za druhým. Přitom spory o to, kdo má topoly pokácet, se táhnou již od roku 2003 a provází je řada zvláštních okolností.

Zdroj: TV Nova

Kácení stromů se tady ve Vestci rozjelo naplno. Podle místních je zvláštní, že se tak stalo až po tragické události, kdy jeden ze stromů zabil dva mladíky.

Přitom o nutnosti porazit stromy se tady mluví již více jak tři roky. Předchozí vedení radnice prý naráželo na odpor aktivistů a na neschopnost najít vlastníka stromů. O tom se i teď vedou spory a určí to až vyšetřování.

"Řešili jsme to průběžně a průběžně nebyl se strany Správy a údržby silnic (SÚS) zájem napsali nám nějaký dopisy," uvedla starostka Vestce u Prahy Alena Šedivá.

Správa a údržba silnic se brání. Podle ní se o kácení stromů nemluvilo. K rázným krokům se odhodlala radnice až v polovině roku 2006. Nechala vypracovat posudek na stromy a ten zněl jasně: "75 stromů je potřeba začít ihned kácet," řekla starostka.

Jenže s kácením se tady začalo až v prosinci a pozvolna. Podle starostky se bývalé vedení radnice nechtělo před volbami do takové akce pouštět.

"Bývalé vedení tohoto úřadu se rozhodlo, že nebude konat a přenechá to novému zastupitelstvu," dodává Šedivá.

Podle správy a údržby silnic přišlo povolení kácet stromy od obce až 14. prosince.

Kdyby kácení začalo dřív, tak by ti dva kluci mohli žít. V šoku zůstávají i rodiče. Po tragické události je totiž kontaktovala jen policie.

"Zatím se nikdo neozval, jen kriminální policie," uvedla zdrcená matka chlapců. Všechny stromy tady ve vestci mají být zlikvidovány do konce března. Pak se začne s výsadbou nových.

Televizní noviny

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Píše se na Deník.cz