Zpravodajství

Díra v zákoně: zaměstnavatelé nemusí platit pojistné

V novém zákoně o pojistném na sociální zabezpečení je díra. Podle právníků by zaměstnavatelé za své zaměstnance za leden nemuseli platit odvody. Zákon totiž jasně neříká, z čeho si má firma tyto odvody vypočítat. Ministerstvo proto už na příští týden chystá předložit sněmovně ke schválení nápravu. Ta by ale začala platit nejdříve v březnu.


Firmy teď neví, jak sociální zebezpečení za své zaměstnance platit. Díru v zákoně přiznává i ministerstvo financí a jeho šéf Petr Nečas.

Podle právníků hrozí, že některé firmy sociální pojištění nezaplatí. Ministerstvo financí však doporučuje firmám pojištění zaplatit tak, jak jsou doposud zvyklé. Zákon má být totiž brzy opraven novelou. V platnosti bude však až od března tohoto roku.

Televizní noviny
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

USA plánují v dohledné době ponechat v Evropě 100 000 vojáků

Očekává se, že USA plánuje v dohledné budoucnosti rozmístit v Evropě 100 000 vojáků, pokud Rusko nebude eskalovat a ohrožovat Švédsko a Finsko nebo členy NATO, uvedlo CNN s odkazem na několik amerických představitelů. Počty by se mohly dočasně zvýšit, pokud NATO v Evropě uskuteční více vojenských cvičení, popřípadě by USA mohly přidat další základny, pokud se v Evropě změní bezpečnostní situace. Plány jsou zvažovány po čtvrtečním setkání vojenských velitelů NATO v Bruselu.

Krátká zpráva

Z Azovstalu měli odejít všichni obránci, tvrdí ruská média

Ruský ministr obrany Sergej Šojgu oznámil Vladimiru Putinovi, že k 20. květnu byli z Azovstalu evakuováni všichni ukrajinští bojovníci, uvedla agentura RIA Novosti. Celkem se mělo jednat o 2 439 bojovníků pluku Azov a dalších ukrajinských obránců operujících na území Azovstalu. Šojgu informoval ruského prezidenta Vladimira Putina o dokončení operace a úplném osvobození Azovstalu a města Mariupol od ukrajinských obránců.

Píše se na Deník.cz