Zpravodajství

Nepolepšitelný žhář je již ve vazbě

Nepolepšitelný žhář je již ve vazbě
Zdroj: TV Nova

V obci Úhy opět hořelo - to je věta, kterou jste od nás slyšeli už několikrát. Jen od začátku roku tam hořelo přesně jedenáctkrát. Policie minulý týden zadržela mladíka, který se ke žhářství přiznal. Byl ale stíhán na svobodě a v té době založil další požár. Tentokrát ale spadla klec. Místní si konečně mohou oddychnout. Mladík skončil ve vazbě.

Dvaadvacetiletý Pavel Nečas se stal žhářem zřejmě kvůli dlouhodobým sporům s rodiči, s nimiž v areálu fary bydlel.

Mladík bydlel s rodiči a čtyřmi sourozenci v bývalé faře až do začátku letošního roku, než objekt poprvé vyhořel. Jako příčinu tehdy hasiči určili nesprávnou manipulaci se žhavým popelem. Rodina se odstěhovala na ubytovnu.

V následujících týdnech ale na faře hořelo znovu, celkem čtyřikrát. Naposledy v noci na pátek. Ještě před posledním ohněm se Nečas policii přiznal, že předchozí tři požáry založil. Zůstal ale na svobodě. Návrh na jeho vzetí do vazby dostal státní zástupce až v pátek.

Nečasovi blízcí i známí se shodují na tom, že ohně zakládal kvůli rodičům. Když byl malý, dali ho do prý ústavu, kde byl až do svých 18 let. Pak se s nimi neustále hádal a když se napil, dělal problémy, řekla jeho přítelkyně.

Televizní noviny
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Zřícená budova pohřbila v Íránu šest lidí, desítky jsou ještě v troskách

Šest lidí zahynulo při zřícení nedostavěné budovy v nejrušnější ulici v íránském městě Abadan. Záchranáři vyprostili z trosek desetipatrového domu 34 živých, desítky lidí pohřešují. Spodní patra domu byla před několika dny zprovozněna, zatímco horní část ještě dostavovali. Policie zatkla majitele objektu i šéfa stavební firmy.

Krátká zpráva

Česko dalo Ukrajině helikoptéry a tanky, uvedl americký ministr

Ukrajinská armáda nedávno od Česka dostala bojové helikoptéry, tanky a raketové systémy. Po pondělním telekonferenčního jednání se spojenci to řekl americký ministr obrany Lloyd Austin. Hlavním tématem schůzky byla další vojenská pomoc Ukrajině, uvedl portál Defense One.

Píše se na Deník.cz