Zpravodajství

Nepolepšitelný žhář je již ve vazbě

Nepolepšitelný žhář je již ve vazbě
Zdroj: TV Nova

V obci Úhy opět hořelo - to je věta, kterou jste od nás slyšeli už několikrát. Jen od začátku roku tam hořelo přesně jedenáctkrát. Policie minulý týden zadržela mladíka, který se ke žhářství přiznal. Byl ale stíhán na svobodě a v té době založil další požár. Tentokrát ale spadla klec. Místní si konečně mohou oddychnout. Mladík skončil ve vazbě.

Dvaadvacetiletý Pavel Nečas se stal žhářem zřejmě kvůli dlouhodobým sporům s rodiči, s nimiž v areálu fary bydlel.

Mladík bydlel s rodiči a čtyřmi sourozenci v bývalé faře až do začátku letošního roku, než objekt poprvé vyhořel. Jako příčinu tehdy hasiči určili nesprávnou manipulaci se žhavým popelem. Rodina se odstěhovala na ubytovnu.

V následujících týdnech ale na faře hořelo znovu, celkem čtyřikrát. Naposledy v noci na pátek. Ještě před posledním ohněm se Nečas policii přiznal, že předchozí tři požáry založil. Zůstal ale na svobodě. Návrh na jeho vzetí do vazby dostal státní zástupce až v pátek.

Nečasovi blízcí i známí se shodují na tom, že ohně zakládal kvůli rodičům. Když byl malý, dali ho do prý ústavu, kde byl až do svých 18 let. Pak se s nimi neustále hádal a když se napil, dělal problémy, řekla jeho přítelkyně.

Televizní noviny

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz