Zpravodajství

Začíná řádit chřipka

Začíná řádit chřipka
Zdroj: TV Nova

Česká republika se stále potýká s chřipkovou epidemií. Počet nemocných lidí se oproti minulému týdnu ještě zvýšil. Chřipka, která v minulých dnech sužovala hlavně Moravu, se teď pomalu přesouvá do Čech.

Lékaře už vyhledala kvůli chřipce skoro pětina obyvatel republiky. Zatímco před dvěma týdny bojovali s touto nákazou nejvíc lidé ve Zlínském a Jihomoravském kraji, teď začínají marodit ve velkém i obyvatelé Moravskoslezského, Pardubického či Královéhradeckého kraje. Chřipce zatím odolávají jen Pražané a Jihočeši.

"Stoupla mi teplota během noci,mám rýmu a kašel, odpadáme postupně, celá rodina," uvádějí nemocní.

Do postelí ulehají nejen dospělí, ale i děti. Například tříletý Tomáš leží v posteli už několik dní.

Protože se chřipka šíří takzvanými kapénkami, vyhnout se jí v kolektivu nakažených je velmi těžké. Snížit počet nemocných by ale mohly právě začínající jarní prázdniny.

Televizní noviny
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Tálibán nakázal televizním moderátorkám, aby měly zahalenou tvář

Afghánské televizní moderátorky a další ženy vystupující na obrazovce budou muset mít zahalenou tvář. Dekret s nařízením vydalo vládnoucí hnutí Tálibán a bude platit od 21. května. Po povinném zakrytí tváře na veřejnosti, cestování pouze v mužském doprovodu a uzavření středních škol pro dívky je to další omezení žen v zemi.

Píše se na Deník.cz