Zpravodajství

Občané, pozor! Veverky jezte jen dvakrát týdně.

Obyvatelé žijící poblíž městečka Ringwood v New Jersey nevěřili svým očím, když si přečetli úřední dopis, který jim byl hromadně rozeslán. Důrazně je totiž upozorňoval, aby ve vlastním zájmu omezili konzumaci veverek. tato mrštná zvířátka v jejich okolí totiž mohou být kontaminována olovem.

Místní obyvatelé, jejichž značnou část tvoří příslušníci horského indiánského kmene Ramapough, kteří v oblasti loví a rybaří, totiž o tom, že by měli, respektive neměli, konzumovat veverčí maso, slyšeli vůbec poprvé. Jak potvrdil Tom Slater, mluvčí Úřadu pro zdraví a služby seniorům státu New Jersey, akce byla skutečně míněna vážně.

Před dvěma měsíci byla v okolí Ringwoodu nalezena kontaminovaná veverka a pro větší bezpečnost obyvatel jim hygienici rozeslali zmíněné varovné dopisy. Dospělí prý mají jíst veverky nanejvýš dvakrát týdně a děti a těhotné ženy ještě méně. Olovo totiž může ve větších dávkách vést k poruchám nervového systému, problémům s tvorbou červených krvinek a k selhání ledvin.

Celá akce, která vypadá jako špatný vtip, v sobě skrývá jedno nebezpečí. Pro veverky. Až dosud totiž drtivá většina obyvatel New Jersey netušila, že jsou jedlé.

Korzo
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Píše se na Deník.cz