Zpravodajství

Občané, pozor! Veverky jezte jen dvakrát týdně.

Obyvatelé žijící poblíž městečka Ringwood v New Jersey nevěřili svým očím, když si přečetli úřední dopis, který jim byl hromadně rozeslán. Důrazně je totiž upozorňoval, aby ve vlastním zájmu omezili konzumaci veverek. tato mrštná zvířátka v jejich okolí totiž mohou být kontaminována olovem.

Místní obyvatelé, jejichž značnou část tvoří příslušníci horského indiánského kmene Ramapough, kteří v oblasti loví a rybaří, totiž o tom, že by měli, respektive neměli, konzumovat veverčí maso, slyšeli vůbec poprvé. Jak potvrdil Tom Slater, mluvčí Úřadu pro zdraví a služby seniorům státu New Jersey, akce byla skutečně míněna vážně.

Před dvěma měsíci byla v okolí Ringwoodu nalezena kontaminovaná veverka a pro větší bezpečnost obyvatel jim hygienici rozeslali zmíněné varovné dopisy. Dospělí prý mají jíst veverky nanejvýš dvakrát týdně a děti a těhotné ženy ještě méně. Olovo totiž může ve větších dávkách vést k poruchám nervového systému, problémům s tvorbou červených krvinek a k selhání ledvin.

Celá akce, která vypadá jako špatný vtip, v sobě skrývá jedno nebezpečí. Pro veverky. Až dosud totiž drtivá většina obyvatel New Jersey netušila, že jsou jedlé.

Korzo

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz