Zpravodajství

Pozůstalí po andělu smrti budou možná odškodněni

Pozůstalí po andělu smrti budou možná odškodněni
Zdroj: TV Nova

Pozůstalí obětí nemocničního vraha Zelenky se možná dočkají prvního finančního odškodnění. Dnes to slíbil hejtman kraje Vysočina Miloš Vystrčil. Začátkem roku sice tvrdil, že pozůstalí si budou muset počkat na konečný výrok soudu, dnes ale přislíbil, že už v úterý předloží konkrétní návrh zastupitelstvu kraje. Počítá s tím, že by měli dostat kolem sta tisíc korun. Jde o finanční dar, který rodiny obdrží ještě před rozhodnutím soudu o odškodnění.

14. srpna 2006 zemřel za podezřelých okolností manžel paní Novákové. O několik týdnů později se k jeho vraždě přiznává zdravotník Petr Zelenka. A ještě k sedmi dalším.

 

O odškodnění může rozhodnout jen soud a ten se může vléct roky. Vždyť vyšetřování heparinového vraha zatím ještě ani neskončilo.

"Prověřujeme dalších pět podezřelých úmrtí a nemůžeme v tuto chvíli říct, zda to souvisí s působením pana Zelenky," uvedl ministr zdravotnictví Tomáš Julínek.

Dnes hejtman kraje Vysočina Miloš Vystrčil slíbil, že první peníze pozůstalým vyplatí zřizovatel havlíčkobrodské nemocnice, tedy kraj.

 

"Chceme pomoci těm, které postihlo něco strašného, horšího než živelná pohroma," řekl Vystrčil. Na úterním zasedání tedy budou krajští zastupitelé řešit, jestli a kolik pozůstalí dostanou.

Když zastupitelé schválí vyplácení peněz, mohli by je pozůstalí dostat ještě do konce týdne. Podle hejtmana Vystrčila se nejedná o vyplácení záloh na odškodné, ale o peníze, které jsou jaksi navíc. Od případného odškodnění, které by měl vyměřit soud, se tato částka nebude odečítat.

Televizní noviny

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Píše se na Deník.cz