Zpravodajství

Vykutálený profesor kradl jako straka

Vykutálený profesor kradl jako straka
Zdroj: TV Nova

V polovině ledna jsme vám říkali o pětačtyřicetiletém profesorovi z Nymburska, který podle policie kradl v depozitářích zámků a muzeí vzácné mapy. Vyšetřování tohoto případu ještě není zdaleka u konce. Kriminalisté mu postupně prokazují další a další případy krádeží.

Zároveň se obracejí na knihovníky s žádostí o pomoc při zjišťování původu vzácných map. Škodu odhadují na více než dvacet miliónů korun.

Středoškolský profesor miloval staré mapy a vše, co s historií souvisí. Mezi odborníky byl považován za špičkového experta. Policisté mu ale prokázali, že zhruba dvě stě sedmdesát kusů map - prostě ukradl. Číslo ale není zdaleka konečné.

Milovník historie se před čtrnácti dny k drtivé většině krádeží přiznal - mapy si přivlastňoval hlavně na zámku v Nelahozevsi - postupně se ale ozývají další depozitáře, kde profesor s nožíkem úřadoval.

V prvopočátku vyšetřování byla škoda odhadována na deset milionů korun - to už ale podle všeho neplatí.

Není vyloučeno, že vášnivý sběratel bude obviněn z dalších trestných činů.

Televizní noviny
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Biden kvůli krizi s kojeneckou výživou použil zákon z války

Americký prezident Joe Biden kvůli nedostatku kojenecké výživy uplatnil zákon o obranné výrobě vzniklý za korejské války v roce 1950. Umožňuje nařídit firmám výrobu nezbytnou pro bezpečnost USA. Zároveň povolil armádě najímat civilní letadla pro dopravu kojenecké výživy ze zahraničí. Kritický nedostatek dětské výživy způsobilo únorové uzavření největší továrny v zemi kvůli dvěma podezřelým úmrtím kojenců na bakteriální infekci.

Píše se na Deník.cz