Zpravodajství

V Římě jsou mání kostýmy á la Ježíš

Pokud dostanete chuť přestrojit se za Ježíše, vše potřebné seženete jen pár minut chůze od baziliky Svatého Petra. Třeba taková paruka ve stylu Ježíše přijde na pouhých 340 korun a k ní vám ještě zadarmo přibalí dlouhé vousy a umělohmotnou trnovou korunu. Vatikán je touto turistickou atrakcí hluboce pobouřen.

Představitelé Vatikánu označují toto podnikání za svatokrádež. "Zostouzení náboženství je zločin a měla by to vyšetřovat policie," řekl rozhořčeně biskup Velasio De Paolis, který je tajemníkem vatikánského nejvyššího soudu. Milánská firma Widmann, která v Číně vyrobené vybavení určené především na večírky a maškarní plesy distribuuje, se však nestydí, naopak. Přišla na trh s novinkou, o něco dražší luxusní verzí produktu. Za cenu ve výši 680 korun je k mání paruka, vous, trnová koruna i bílá tunika a dlouhá pastýřská hůl.

"Tohle je horší než římské grafitti z doby před 1 800 lety, kde je Kristus zobrazen s oslí hlavou," tvrdí tajemník papežské komise pro dějiny, otec Vittorino Grossi. To je ovšem nejen diskutabilní, ale i nebezpečně inspirativní názor. Kdo ví, možná se brzy na trhu objeví čerstvý model.

 

Korzo

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Píše se na Deník.cz