Zpravodajství

Chebské úřady ignorují unikající plyn

Chebské úřady ignorují unikající plyn
Zdroj: TV Nova

Už dlouhé tři měsíce uniká v Chebu z poškozeného potrubí v blízkosti řeky Ohře zemní plyn. Desítky lidí už telefonovaly na havarijní linku Západočeské plynárenské, na místě už také několikrát zasahovali hasiči i policisté. Jenže nic z toho nepřimělo plynárny, aby havárii opravily.

O jámě s unikajícím plynem ví už snad každý z Chebu. Opakovaně tu už zasahovali hasiči i policisté, kteří tu koncentraci plynu skutečně naměřili.

Chebští se ale domnívají, že je o úniku nikdo neinformoval, ani Západočeská plynárenská. Její mluvčí nám dnes sdělila, že místo podle platných předpisů společnost zajistila páskami.

Zemní plyn je úmyslně obohacen o zapáchající látku, která umožňuje identifikaci i těch nejmenších úniků.

Televizní noviny
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Zelenskyj: Válku na Ukrajině může ukončit pouze diplomacie

Válka na Ukrajině může být vyřešena pouze prostřednictvím "diplomacie", řekl podle BBC v televizním projevu prezident Volodymyr Zelenskyj. V rozhovoru pro národní televizi naznačil, že jeho země by mohla na bojišti Rusko porazit, ale dodal, že válka může být definitivně zastavena pouze "u jednacího stolu". Jednání podle něj nebudou snadná, protože ani jedna strana se nechce ničeho vzdát. Ruské tiskové agentury tvrdí, že poslední schůzka se konala téměř před měsícem, 22. dubna.

Píše se na Deník.cz