Zpravodajství

Divokej Bill pro Rozmarýnu

Divokej Bill pro Rozmarýnu
Zdroj: TV Nova - Tomáš Kulhánek

Jedna v současnosti z nejpopulárnějších kapel, partička Divokej Bill odjela v minulém roce své dosud nejúspěšnější turné. Kapela se o tento úspěch chce se srdcem na dlani podělit s co nejvíce lidmi. Proto začala plánovat dobročinný projekt.

Projekt se jmenuje Divokej Bill pro Rozmarýnu, což je občanské sdružení pomáhající mladým lidem ve věku od 16 do 25 let, kteří vyrůstají v dětských domovech, prošli výchovným ústavem, nebo pocházejí z nefunkčních rodin. Cílem ROZMARÝNY je zmírnit ostrý přechod těchto lidí z ústavu do běžného života ve společnosti a pomoci jim začít samostatně fungovat.

A právě tady pomůže i Divokej Bill. Sdružení Rozmarýna totiž ve spolupráci s pražským magistrátem plánuje vybudovat galerii-kavárnu, v níž budou zaměstnáváni mladí lidé, kteří po dovršení dospělosti opustili brány dětských domovů a potřebují pomoc se zařazením do pracovního procesu.

Divokej Bill tento nápad podpoří jedenácti koncerty po pražských hudebních klubech. Čtvrtina zisku ze vstupného pak bude připsána právě na konto Rozmarýny. První z nich Billové odehrají 4. dubna v klubu Delta.

Ameba Production

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Píše se na Deník.cz