Zpravodajství

Rekonstrukce loňské nehody hasičského vozu a tramvaje

Rekonstrukce loňské nehody hasičského vozu a tramvaje

Včera večer byla v Praze na náměstí I. P. Pavlova provedena rekonstrukce nehody, která se tu stala loňského roku. Do hasičského vozu tehdy narazila tramvaj. Experti ve spolupráci s hasiči na místě včera prováděli speciální testy.

Zdroj: TV Nova

15. června loňského rok došlo v Praze na náměstí I.P. Pavlova k tragické nehodě. Hasiči tudy projížděli k požáru rodinného domku. Náraz tramvaje ale najednou hasičskou dodávku odhodil na chodník. V tu dobu na něm stáli lidé. Dvě osoby tak skončily pod autem. Jednalo se o dva cizince. Žena při nehodě přišla o nohu. Její manžel je dlouhodobě v bezvědomí. Čtyři hasiči byli lehce zraněni.

Zkoumalo se hlavně houkání hasičů

Experti včera pomocí speciálních přístrojů zkoumali, na kolik bylo houkající hasičské auto vjíždějící do křižovatky na červenou, slyšet. Aby byly podmínky co nejpodobnější těm při nehodě, ani včera při rekonstrukci tu nebyl zastaven provoz.

Vina zřejmě padne na řidiče hasičské dodávky

Vyšetřování nehody přisuzovalo vinu spíše řidiči hasičské dodávky. Prý se nevěnoval pořádně řízení a nedbyl zvýšené opatrnosti. Muž se ale tomuto nařčení brání. Nyní mu hrozí až pět let vězení.

Snídaně s Novou

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz