Zpravodajství

Za vraždu manželky elektřinou dostal 12 let

Pražský vrchní soud dnes potvrdil trest 12 let vězení pro muže, který v loňském roce elektřinou zavraždil svou manželku. Soud tak uvedl v definitivní platnost již dřívější verdikt Krajského soudu v Plzni. Žena údajně zemřela na srdeční selhání poté, co jí manžel kolem nohy omotal svazek kovových vodičů. Kabelem pak do jejího těla přivedl proud ze zásuvky.

Odsouzený Karel Hanza z Chebu je vyučený elektrikář. Policii se ke svému činu přiznal. Při procesu pak ale následně vše popřel. V původním doznání uvedl, že se s manželkou nejprve pohádali u večerního sledování televize. Žena ho prý urážela. Manželce, která ležela v posteli, ve vzteku omotal kolem kotníku a chodidla dráty a vodičem je spojil se zásuvkou.

Svou ženu chtěl prý jen postrašit

Svou ženu prý tak chtěl jen postrašit. Jako vyučený elektrikář se totiž domníval, že po zásahu proudem se člověk lekne a trochu se omráčí. Když ale ráno vstal, uviděl svou ženu mrtvou. Přivolal sanitku. Lékaři však už ženě nemohli pomoci. Následná pitva prokázala, že příčinou její smrti byla srdeční zástava způsobená elektřinou.

Proti dnešnímu verdiktu se už nelze odvolat. Možné je pouze dovolání k Nejvyššímu soudu.

Snídaně s Novou

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Píše se na Deník.cz