Zpravodajství

Chyby ve služebním zákoně komplikují policejní zkoušky

Chyby ve služebním zákoně komplikují policejní zkoušky
Zdroj: TV Nova

Služební zákon, kvůli kterému odešlo od policie 600 policistů a další kvůli němu plánují demonstraci, nefunguje tak, jak má. Podle zákona totiž má každý nový policista poté, co odslouží 3 roky, složit speciální zkoušky. Teprve pak získá služební poměr na dobu neurčitou. Policejní ředitelství i odbory tvrdí, že byl pozdě dokončen systém zkoušek, a tak teď není možné je provést. Podle Policejního prezidia ale za chyby mohou krajská ředitelství.

Vedení policie služební zákon i přes hromadné výpovědi stále hájí. Teď ho policie sama nedodržuje. Jeden z policistů byl 1. února u policie 3 roky. Podle nového zákona má složit služební zkoušku. Ale nemůže - nikdo ho nevyzkouší. Prý až v květnu. V zákoně se ale jasně píše: Příslušník má nárok na vykonání služební zkoušky. Tak to ale nefunguje. Podle policejních odborů systém zkoušek vedení policie včas nezavedlo.

Policistům se zatím prodlužuje poměr na dobu určitou, ačkoliv by měli po složení zkoušky nárok na smlouvu na dobu neurčitou. Na chybu policie doplatí zase policista. Policejní odbory vyzývají policisty, kterým bylo odepřeno složení zkoušky, aby se na ně obrátili o pomoc. Situaci jsou připraveny řešit s jednotlivými ředitelstvími i policejním prezidiem.

Televizní noviny

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Píše se na Deník.cz